بلاگ

تفاوت انواع دستگاه XVR ،NVR و DVR چیست؟

XVR NVR DVR

تفاوت انواع دستگاه XVR ،NVR و DVR، پرسشی است که برای بسیاری از افرادی که قصد خرید یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته را دارند، به وجود می آید. وقتی صحبت از امنیت به میان می آید، دوربین های امنیتی و لوازم جانبی آن همواره در صدر لیست افراد برای تامین ایمنی یک محیط قرار دارند که از طریق نظارت تصویری و ارائه تصاویر فضا به صورت زنده و ضبط شده به کنترل محیط و تامین امنیت کمک می کنند.

یکی از این لوازم جانبی پرکاربرد که وظیفه پشتیبانی و نگهداری از تصاویر دوربین نظارتی را دارد، دستگاه ضبط کننده تصاویر دوربین می باشد که نقش مهمی در عملکرد اصلی دوربین یعنی ارائه تصاویر محیط ایفا می کند. انواع مختلفی از این دستگاه ها در بازار تجهیزات امنیتی موجود می باشند که هر کدام فناوری ها و نیز ویژگی های متفاوتی دارند.

اگر شما هم قصد انتخاب این دستگاه ها برای سیستم امنیتی خود را دارید، بررسی تفاوت این دستگاه ها را در ادامه این مطلب دنبال کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید این تجهیزات امنیتی می توانید با کارشناسان ما در دوربین مارکت تماس بگیرید.

جدول بررسی تفاوت NVR و DVR

تفاوت NVR و DVR را می توان هم از منظر تکنولوژی و هم از ویژگی های ظاهری و قیمت مورد بررسی قرار داد. این دستگاه ها که به سه دسته ان وی آر، دی وی آر و ایکس وی آر دسته بندی می شوند، مزیت های بسیاری برای کاربران دارند و به دلیل تفاوت های ساخت و امکانات، از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر متفاوت هستند؛ در جدول زیر برخی از مهم ترین تفاوت انواع دستگاه XVR، NVR  و DVR را مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی تفاوت دستگاه NVR، DVR و XVR

نوع دستگاه

NVR DVR

XVR

فناوری دوربین

تحت شبکه آنالوگ

آنالوگ و تحت شبکه

کیفیت تصاویر

بسیار بالا پایین

بسیار بالا

نوع کابل مورد نیاز

کابل اترنت کابل کواکسیال کابل شبکه و BNC
اتصال به اینترنت دارد ندارد

دارد

تفاوت DVR و NVR و XVR در موارد متعددی می باشد که به برخی از آنها اشاره کردیم؛ اما برای درک بهتر این تفاوت ها بهتر است کمی با این دستگاه ها و عملکردی که ارائه می دهند، آشنا شویم.

ان وی ار و ایکس وی آر

مقایسه ان وی ار و ایکس وی آر

تفاوت ان وی آر و دی وی آر؛ دستگاه DVR

برای درک بهتر تفاوت ان وی آر و دی وی آر و ایکس وی آر، ابتدا DVR و عملکرد آن را توصیف خواهیم کرد. نام این دستگاه مخفف عبارت Digital Video Recorder یا ضبط کننده ویدیویی دیجیتال می باشد که نسخه اولیه دستگاه های ضبط کننده تصاویر دوربین های امنیتی است که برای ذخیره سازی تصاویر دوربین های فناوری آنالوگ طراحی شده است.

این دستگاه ها سیگنال‌های ویدیویی را از طریق کابل‌های کواکسیال که یکی از انواع کابل دوربین مداربسته می باشد، از دوربین دریافت می کنند و سپس این سیگنال ها را فشرده کرده و روی هارد دیسک ذخیره می کنند. این دستگاه ها به دلیل قیمت های بسیار مناسبی که دارند، محبوبیت زیادی داشته اند؛ اما با پیدایش دستگاه های XVR که در ادامه عملکرد آن را شرح می دهیم، دیگر از DVR ها برای ضبط تصاویر استفاده نمی شود.

تفاوت XVR و NVR؛ دستگاهXVR

تفاوت XVR و NVR را با شرح عملکرد دستگاه XVR ادامه می دهیم. این دستگاه در واقع نسخه به روز شده فناوری DVR است که برای ضبط تصاویر دوربین های آنالوگ و هم تحت شبکه به کار می رود و از این نظر کاربردهای بسیار و نیز مزیت های مهمی را برای کاربران به همراه دارد؛ به طور مثال از این دستگاه ها در پکیج های دوربین امنیتی که ترکیبی از دوربین های تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه را دارند، به عنوان دستگاه چند کاره ضبط تصاویر استفاده می کنند.

تفاوت DVR و NVR وXVR ؛ دستگاه ان وی آر

درک کاربرد دستگاه ان وی آر هم در بررسی تفاوت DVR و NVR و XVR الزامی می باشد. این دستگاه ها که مخفف عبارت Network Video Recorder یا ضبط کننده ویدیویی تحت شبکه هستند، به عنوان دستگاه ذخیره سازی تصاویر در دوربین های تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل قابلیت اتصال به اینترنت از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران دنیای امنیت برخوردار هستند.

مدل های متفاوتی از این دستگاه های پرکاربرد را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید. همچنین برای مشاوره با کارشناسان درباره انتخاب این دستگاه ها و نیز اطلاعات تخصصی تر از تفاوت انواع دستگاه XVR ،NVR و DVR می توانید با مجموعه دوربین مارکت در تماس باشید.

بررسی تفاوت دستگاه NVR و DVR از نظر قیمت

تفاوت دستگاه NVR و DVR را در زمینه قیمت این دستگاه ها نیز می توان بررسی کرد. قیمت دستگاه های NVR به دلیل قابلیت اتصال به اینترنت، کیفیت بالاتر تصاویر و نیز فناوری های به روزتر در این دستگاه ها، نسبت به دستگاه های دیگر ضبط کننده دوربین کمی بالاتر است؛ اما امکانات بسیاری که این دستگاه در سیستم های امنیتی دارد، توجیهی برای این قیمت می باشد.

به طور کلی، در مقایسه NVR و DVR باید گفت که هر کدام از سیستم های NVR و DVR و XVR نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند و بهترین انتخاب به نیازها، اهداف امنیتی و بودجه شما بستگی دارد؛ بنابراین با در نظر گرفتن بودجه خود و هدفی که از خرید این دستگاه ها برای فضای خود دارید، می توانید بهترین مدل از این تجهیزات امنیتی را با مناسب ترین قیمت انتخاب کنید.

برای این منظور بهتر است به یک نمایندگی و فروشگاه معتبر محصولات امنیتی مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت قیمت این دستگاه ها با مشاوران دوربین مارکت در ارتباط باشید.

یکی از قطعاتی که در این دستگاه های ذخیره سازی به کار می رود و نقش مهمی در نگه داری تصاویر دوربین دارد، هارددیسک دوربین می باشد. راهنمای خرید هارد دوربین مداربسته را مطالعه کنید و این تجهیزات را با بالاترین کیفیت انتخاب کنید.

دستگاه ایکس وی ار و دی وی ار

تفاوت DVR و XVR

تفاوت ایکس وی آر و دی وی ار

شناخت تفاوت ایکس وی آر و دی وی ار نکته بسیار مهمی درباره این سه دستگاه ضبط کننده تصاویر می باشد. همان طور که اشاره کردیم، دی وی آرها نسل اول این دستگاه ها بودند که با دوربین های تکنولوژی آنالوگ به بازار آمدند.

با پیشرفت فناوری دوربین ها، دستگاه ها هم به روز شدند و XVR جایگزین DVR برای ذخیره سازی تصاویر شد؛ با این تفاوت که ایکس وی آر می تواند تمامی فناوری های دوربین امنیتی را ساپورت کند و به همین دلیل با نام دستگاه چندکاره نیز شناخته می شود و این نکته اصلی در تفاوت DVR و XVR می باشد؛ اما به دلیل رایج بودن نام DVR برای ضبط تصاویر دوربین، امروزه ایکس وی آر ها هم در بازار با نام ضبط کننده ویدیویی دیجیتال شناخته می شوند.

انتخاب انواع دستگاه ضبط کننده از دوربین مارکت

حال که با تفاوت دستگاه nvr و dvr و نیز dvr آشنا شدیم، به انتخاب این دستگاه ها از یک مجموعه معتبر می رسیم. بهترین قیمت دستگاه های ضبط کننده تصاویر انواع مختلفی از دوربین های امنیتی مانند دستگاه تحت شبکه هایک ویژن را می توانید در دوربین مارکت بیابید. با در نظر گرفتن میزان اهمیت موارد امنیتی و نیز بودجه ای که برای خرید این دستگاه ها در نظر گرفته اید، اقدام به انتخاب نمایید تا یک خرید موفق را تجربه کنید. با ما در تماس باشید و با مشاوره با کارشناسان با تجربه دوربین مارکت، برندهای اصلی این تجهیزات را با قیمت های بسیار مناسب و نیز گارانتی معتبر دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *