بلاگ

انواع کابل کشی دوربین مداربسته

انواع کابل کشی در دوربین مداربسته

آشنایی با انواع کابل دوربین مداربسته می تواند در هنگام خرید این دوربین ها و تجهیزات جانبی آنها بسیار مفید باشد. روش های گوناگونی برای دستیابی به امنیت بیشتر وجود دارد که هر کدام به طریقی در این زمینه مفید هستند. دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی آن یکی از مهم ترین راه حل ها در این زمینه هستند که به روز به روز در حال گسترش هستند و افراد زیادی این دوربین ها را به عنوان راهکار اصلی ایمنی خود استفاده می کنند.

این سیستم های امنیتی تا جایی در زندگی انسان ها نفوذ کرده اند که به هر طرف از محیط اطراف خود که می نگریم، حداقل یک دوربین امنیتی را مشاهده می کنیم که نشانی از نظارت و کنترل خواهد بود. یک موضوع مهم در ارتباط با این دوربین ها که در واقع هدف اصلی از نصب یک سیستم امنیتی هم می باشد، ارائه تصاویر با کیفیت و واضح از محیط می باشد که تاثیر مهمی در افزایش امنیت دارد.

انواع کابل تصویر دوربین مداربسته، ارتباط مستقیمی با کیفیت تصاویر دوربین دارد و انتخاب یک کابل مناسب باعث می شود که بتوان بهترین نتیجه را با بهترین کیفیت تصاویر خروجی به دست آورد. اگر قصد انتخاب یک دوربین امنیتی و نیز نوع کابل آن را دارید، آشنایی با انواع کابل دوربین و تفاوت کابل های دوربین مداربسته را در ادامه این مطلب دنبال کنید. همچنین می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه دوربین مارکت با دریافت اطلاعات بیشتر، سفارش خرید خود را ثبت نمایید.

انواع کابل دوربین مداربسته چیست؟

انواع کابل دوربین مداربسته چیست؟ برای آشنایی با انواع کابل کشی دوربین مداربسته، ابتدا باید نقش این کابل ها در دوربین های امنیتی را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که اشاره کردیم، دوربین های امنیتی مداربسته نوعی از دوربین های تصویربرداری هستند که با ارائه تصاویر ضبط شده و یا زنده از فضاهای مختلف، امکان نظارت و کنترل بر محیط را فراهم می کنند.

اگر بخواهیم درباره مشخصات کابل دوربین مداربسته صحبت کنیم، این کابل ها نوعی از انواع کابل هستند که برای انتقال تصاویر دوربین های نظارتی از دوربین امنیتی به دستگاه های ضبط کننده تصاویر NVR، DVR و یا XVR مورد استفاده قرار می گیرند و با انتقال سیگنال ها، تصاویر خروجی با کیفیتی را برای افراد ارائه می کنند و در واقع یک بخش مهم و حیاتی از تجهیزات جانبی دوربین ها هستند که کیفیت سیگنال های ویدئویی را افزایش می دهند.

در انواع پکیج دوربین مداربسته هم انواع کابل دوربین قرار داده شده است و شما می توانید یک سیستم کامل امنیتی متشکل از دوربین ها و کابل ها را در یک بسته دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان، با ما در مجموعه دوربین مارکت در تماس باشید.

انواع کابل کشی دوربین مداربسته

فناوری های متفاوت دوربین های امنیتی منجر به طراحی انواع کابل کشی دوربین مداربسته شده است که هر کدام بر اساس تکنولوژی خاص دوربین، عملکردهای خاصی را ارائه می دهند. وقتی نام بهترین کابل دوربین مداربسته را می شنویم، برخی از افراد تصور می کنند که یک مدل از کابل می تواند برای دوربین های متفاوتی به کار رود و در واقع کابل های انتقال تصویر تکنولوژی خاصی ندارند؛ اما این تصور اشتباه است و در واقع مدل های متفاوتی از انواع کابل تصویر دوربین مداربسته در بازار موجود می باشد که هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارند و برای مقاصد مختلفی به کار می روند. در ادامه با برخی از مهم ترین این کابل ها که برای دوربین های فناوری آنالوگ و تحت شبکه به کار می روند را مورد بررسی قرار می دهیم. در واقع تفات انواع کابل دوربین مداربسته بر اساس تفاوت دوربین آنالوگ و IP می باشد.

معرفی کابل کواکسیال در کابل کشی دوربین مداربسته

انواع کابل دوربین؛ کابل کواکسیال

کابل کواکسیال یکی از انواع کابل دوربین است که برای انتقال تصاویر دوربین های فناوری آنالوگ به دستگاه DVR و یا XVR مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها که به آنها RG59 هم گفته می شود، نوعی کابل مسی است که سیگنال های دوربین امنیتی و در واقع دوربین مداربسته آنالوگ را به دستگاه ضبط کننده تصاویر می رساند و دارای یک محفظه فلزی نیز می باشد.

کابل های کواکسیال دارای لایه هایی از رسانای الکتریکی هستند که باعث می شود از تداخل سیگنال و نویز جلوگیری می کنند. این کابل ها نسل اولیه ای از این کابل ها هستند که در ابتدا برای توسط شرکت های تلوزیونی مورد استفاده قرار می گرفتند.

انواع کابل کواکسیال

کابل کواکسیال هم انواع متفاوتی دارد که بر اساس ضخامت کابل دسته بندی می شوند. RG-6 و RG-59 دو مدل از این کابل ها هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. RG-6 برای پهنای باند بالاتر از جنس مس و آلومینیوم ساخته شده است و بیشتر برای دوربین های شهری مورد استفاده می باشد.

RG-59 هم نوع دیگری از این کابل های کواکسیال می باشد که در واقع 59 به قطر این کابل ها اشاره دارد و برای پهنای باند کمتر توصیه می شود؛ بنابراین از این کابل ها برای دوربین های امنیتی در مجموعه های مسکونی، اداری، تجاری، هتل ها و … استفاده می شود.

کابل شبکه در کابل کشی دوربین مداربسته

انواع کابل تصویر دوربین مداربسته؛ کابل تحت شبکه

کابل تحت شبکه و یا اترنت یکی دیگر از انواع کابل تصویر دوربین مداربسته می باشد که برای دوربین های تحت شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های اترنت شبکه مانند کابل های Cat 5E و Cat 6 با انتقال تصاویر دوربین مداربسته تحت شبکه و اتصال به اینترنت شناخته می شوند. این کابل ها که از چند رشته سیم تشکیل شده است، تصاویر را از دوربین امنیتی به دستگاه NVR منتقل می کند.

انواع کابل تحت شبکه

کابل تحت شبکه به طور کلی به دسته CAT5, CAT5E, CAT6, CAT6A, CAT7, CAT7A, and CAT8 تقسیم می شوند که بر اساس سرعت انتقال تصاویر می باشد. این کابل ها از نظر شکل ظاهری هم انواع متفاوتی دارند که شامل UTP، STP، S-UTP، U-FTP و SFTP می شوند.

جدول مقایسه کابل های دوربین مداربسته

مقایسه کابل های دوربین مداربسته از نوع اترنت و کواکسیال هم می تواند در شناخت بهتر این تجهیزات موثر باشد. این تفاوت در این کابل ها به دلیل تفاوت دوربین آنالوگ و IP به وجود می آید. در جدول زیر برخی از این تفاوت ها در مشخصات را مورد بررسی قرار داده ایم.

تفاوت کابل های دوربین مداربسته

کابل اترنت کابل کواکسیال

فناوری دوربین مداربسته

تحت شبکه

آنالوگ

پهنای باند

بالا

محدود

وضعیت فیزیکی

انعطاف بیشتر

سنگین و غیر قابل انعطاف

هزینه قیمت بالاتر

قیمت مقرون به صرفه

 

انتخاب بهترین کابل دوربین مداربسته از دوربین مارکت

بهترین کابل دوربین مداربسته و نیز دوربین را با مناسب ترین قیمت از دوربین مارکت انتخاب کنید. این مجموعه که سابقه زیادی در فروش تجهیزات امنیتی با کیفیت بالا دارد، بهترین نوع از دوربین های امنیتی برندهای معتبر را به همراه کابل های انتقال تصویر با کیفیت، به کاربران ارائه می کند.

مدل های متفاوتی از این محصولات را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید. با کارشناسان ما در دوربین مارکت در تماس باشید و بهترین گزینه را برای تامین امنیت خود برگزینید. در بلاگ دیگری از دوربین مارکت می توانید درباره بررسی تفاوت هایلوک و هایک ویژن بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *