بلاگ

آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت هم کار میکند؟

دوربین مداربسته بدون اینترنت

کاربرد دوربین مداربسته بدون اینترنت، دغدغه بسیاری از افرادی است که برای تامین امنیت فضاهای خود به دوربین های امنیتی احتیاج دارند. نظارت دوربین های امنیتی از طریق تصاویر زنده و یا ضبط شده انجام می شود و به این ترتیب افراد مجاز از این تصاویر دوربین های امنیتی برای کنترل محیط استفاده می کنند. اما سوالی که برای مخاطبان دنیای امنیت پیش می آید این است که آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت کار می کند؟

پاسخ این سوال مثبت است. دوربین بدون اتصال به اینترنت و یا از طریق سیگنال های اینترنت، ضبط و انتقال تصاویر را انجام می دهد؛ امکاناتی که در این دوربین ها طراحی شده است، امکان استفاده از دوربین مداربسته بدون اینترنت را نیز فراهم می کند.

برای آشنایی با نحوه عملکرد این دوربین ها و نیز بهترین مدل های آن در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. هم چنین برای دریافت مشاوره و راهنمایی خرید دوربین مداربسته مناسب خود با کارشناسان ما در دوربین مارکت تماس بگیرید.

دوربین بدون اینترنت چگونه عمل می کند؟

دوربین بدون اینترنت هم عمل می کند و این انعطاف پذیری باعث شده است که سیستم امنیتی دوربین های نظارتی برای هر شرایطی آماده فعالیت و نظارت باشد. دوربین های امنیتی با فناوری های روز برای اتصال به اینترنت طراحی شده اند و همین مساله یکی از مزیت های بزرگ این دوربین ها می باشد؛ اما اکثر این دوربین ها به سادگی بدون وجود اینترنت هم قابلیت های خود را بروز می دهند و تصاویر را به صورت زنده و یا ضبط شده در اختیار کاربران قرار می دهند.

وجود یک نمایشگر و کابل های مختص هر دوربین برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت الزامی می باشد و این امکان را فراهم می کند که تصاویر بر روی نمایشگری که به سیستم امنیتی متصل است، نمایش داده شوند.

هم چنین در حالت دوربین مداربسته بدون نیاز به اینترنت نیز می توان از NVR یا DVR بر اساس نوع دوربین، برای ذخیره سازی تصاویر دوربین استفاده کرد. اتصال به اینترنت امکان نظارت از راه دور را برای کاربر فراهم می کند؛ اما با دوربین مداربسته بدون اینترنت هم چنان نظارت شبانه روزی برای تامین امنیت ممکن می باشد. در ادامه به بررسی قابلیت ها و امکانات دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت و نیز با اینترنت می پردازیم.

دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت

تصاویر دوربین بدون اتصال به اینترنت

کارکرد انواع دوربین مداربسته بدون اینترنت

شناخت انواع تکنولوژی دوربین مداربسته بدون اینترنت در تصمیم گیری برای انتخاب این دوربین ها بسیار موثر خواهد بود. به طور کلی دوربین های امنیتی به دو دسته فناوری آنالوگ و تحت شبکه تقسیم بندی می شوند که هر کدام ویژگی های خاصی را ارائه می کنند.

به طور کلی دوربین بدون اینترنت به معنای عدم نیاز به اتصال اینترنت برای پخش تصاویر می باشد و هر دو این فناوری ها در اکثر موارد می توانند بدون نیاز به اینترنت امکان نظارت شبانه روزی را فراهم کنند؛

بنابراین اگر به اینترنت دسترسی ندارید، می توانید از قابلیت انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت در هر دو فناوری آنالوگ و تحت شبکه استفاده کنید. برخی از افراد دوربین بدون اتصال به اینترنت را به دلایلی چون عدم دسترسی به اینترنت ترجیح می دهند.

انطباق همه جانبه با خواست ها و نیازهای کاربر و نیز شرایط محیطی، دوربین های امنیتی را به محبوبیت زیادی در سراسر جهان رسانده است. در ادامه نحوه کاربرد هر کدام از این تکنولوژی ها به عنوان دوربین مداربسته بدون اینترنت را بررسی می کنیم.

دوربین مداربسته بدون نیاز به اینترنت؛ فناوری تحت شبکه و آنالوگ

بررسی دوربین مداربسته بدون اینترنت در فناوری دوربین تحت شبکه می تواند جالب باشد؛ زیرا این دوربین ها بر اساس امکان اتصال به اینترنت و مصرف کابل کمتر شناخته می شوند. سیستم های تحت شبکه یا پروتکل اینترنت، نوع به روز دوربین های امنیتی هستند که قابلیت های زیادی در بستر اینترنت دارند و تصاویر را هم در فضای اینترنت و هم در دستگاه NVR ذخیره می کنند.

دوربین های بی سیم هم نوع مشهوری از دوربین های با فناوری تحت شبکه هستند که بدون نیاز به هیچ گونه کابل و سیم فعالیت خود را انجام می دهند. هر چند که نام این فناوری دوربین امنیتی با وصل شدن به اینترنت شناخته می شود، ولی بیشتر این دوربین ها هم بدون اینترنت به سادگی تصاویر را ضبط کرده و یا به صورت زنده نمایش می دهند.

دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت از نوع آنالوگ هم یکی دیگر از فناوری های دوربین های امنیتی می باشد. این دوربین ها نسخه اولیه دوربین های نظارتی هستند که به مرور زمان در حال گسترش و به روزرسانی می باشند. این دوربین ها هم می توانند نوعی از دوربین مداربسته بدون اینترنت باشند و هم از طریق اینترنت تصاویر را نمایش دهند.

مدل های متفاوتی از این دوربین ها را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید. هم چنین برای کسب اطلاعات جزئی تر از انواع این دوربین ها می توانید با کارشناسان مجموعه دوربین مارکت تماس بگیرید.

بررسی برندهای دوربین بدون اینترنت

برندهای مختلف، انواع گوناگونی از دوربین هایی با قابلیت اتصال به اینترنت و یا دوربین بدون اینترنت را طراحی می کنند که از مشهورترین آنها می توان به داهوا، هایک ویژن، هایلوک و شیائومی اشاره کرد که هر کدام ویژگی های خاصی در این زمینه دارند.

هر کدام از این برندها، قابلیت اتصال به اینترنت را به عنوان یک مزیت بزرگ برای کاربران در بازار جهانی ارائه می کنند؛ با این وجود برخی از افراد به دلیل شرایط محیط و نیز اهداف متفاوت، دوربین بدون اینترنت را انتخاب می کنند. برای دریافت مشاوره خرید این دوربین ها بر اساس قابلیت اتصال به اینترنت می توانید با ما در ارتباط باشید.

دوربین بدون نیاز به اینترنت

انتقال تصویر دوربین بدون اینترنت

معرفی بهترین مدل های دوربین مداربسته بدون اینترنت

مدل های متنوعی از دوربین مداربسته بدون اینترنت در بازار موجود می باشد که بیشتر آنها قابلیت اتصال به اینترنت را نیز دارند. با شناخت بهترین انواع دوربین مداربسته بدون نیاز به اینترنت از برندهای معتبر می توانید به سادگی انتخاب خود را از میان این دوربین های امنیتی انجام دهید.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، تمامی دوربین ها به جز بعضی از دوربین های خاص مانند دوربین بیبی کم شیائومی، بدون نیاز به اتصال به اینترنت عملکرد خود را به طور کامل انجام می ‌دهند؛ البته بدیهی است که بدون اتصال به اینترنت نمی توانید تصاویر دوربین های امنیتی نصب شده را از راه دور کنترل و مشاهده کنید. از پرفروش ترین دوربین های مدار بسته یکی از بهترین برند ها یعنی داهوا می توان به دوربین داهوا مدل IP T1B20P-L اشاره کرد.

خرید دوربین بدون اینترنت از دوربین مارکت

خرید دوربین بدون اینترنت، با توجه به پیچیدگی ها و حساسیت هایی که دارد، انتخاب دشواری می باشد؛ اما با انتخاب یک نمایندگی معتبر از برندهای بزرگ و نیز مقایسه قیمت ها به سادگی می توانید بهترین گزینه را با مناسب ترین قیمت بیابید. دوربین یا دزدگیر اماکن و یا هر کدام از دیگر تجهیزات امنیتی را می توانید از سایت دوربین مارکت

دوربین مارکت انواع متفاوتی از دوربین های امنیتی با قابلیت های مختلف را ارائه می کند. برای انتخاب بهترین گزینه دوربین امنیتی و نظارتی با توجه به شرایط و نیز بودجه خود با ما در دوربین مارکت در تماس باشید. در بلاگ دوربین تحت شبکه چیست؟ می توانید درباره فناوری این دوربین ها در بستر اینترنت و بدون اینترنت اطلاعات بیشتری کسب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *