بلاگ

کدام دوربین ها به عنوان دوربین فضای باز به کار می روند؟

دوربین مداربسته فضای باز

اگر قصد انتخاب یک دوربین فضای باز را دارید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. احتمالا برای همه افراد پیش آمده است که در طول زندگی با سرقت و جرائم دیگری مواجه شده باشند. به همین دلیل است که موضوع امنیت و ایمنی به یک مسئله مهم برای افراد در سراسر جهان تبدیل شده است و افراد با روش های گوناگون به دنبال تامین امنیت خود و اطرافیانشان هستند. راه حل های بسیاری برای برقراری امنیت وجود دارند که برخی از آنها از دنیای تکنولوژی به کمک انسان ها آمده اند. یکی از این راهکارهای جامع، دوربین مداربسته است که با استفاده از تصویربرداری از محیط، امکان کنترل و نظارت بر فضا را فراهم می کند.

دوربین های امنیتی در فضاهای مختلفی به منظور نظارت تصویری به کار می روند؛ دوربین مداربسته برای فضای باز یکی از این گزینه ها است که در محوطه های بیرونی، مانند یک نگهبان همیشه بیدار به تامین امنیت فضا کمک می کند. دوربین مداربسته برای فضای بیرونی به دلیل ارتباط با محیط بیرون و اطراف خانه و نیز شرایط متفاوت آب و هوایی، ویژگی های خاصی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات تخصصی و نیز مشاوره با کارشناسان، می توانید با ما در دوربین مارکت تماس بگیرید.

دوربین مدار بسته برای فضای باز

بهترین دوربین مداربسته برای فضای باز

انواع دوربین مداربسته فضای باز بر اساس ویژگی های فنی

دوربین مداربسته فضای باز، بر اساس ویژگی های فنی و نیز تکنولوژی های به کار رفته در آن، به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شود. حساسیت های زیادی که این دوربین ها به دلیل نصب در فضای باز و نیز محافظت از ساختمان های با کاربری های متنوع مانند مسکونی، تجاری، آموزش و … دارند، اهمیت انتخاب درست ویژگی های این دوربین ها برای هر محیط را افزایش می دهند. این ویژگی های فنی، تعیین کننده کیفیت دوربین و عملکرد آن در شرایط مختلف می باشند؛ بنابراین شناخت این ویژگی ها در انتخاب مناسب ترین نوع از انواع دوربین مداربسته فضای باز بسیار موثر خواهد بود. در ادامه این تجهیزات امنیتی را بر اساس فناوری ساخت و نیز قابلیت دید در شب مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تکنولوژی ساخت دوربین مدار بسته فضای باز

به طور کلی دوربین مدار بسته فضای باز بر اساس تکنولوژی ساخت، به دو دسته دوربین های فناوری آنالوگ و تحت شبکه تقسیم می شود. این دو فناوری، که تفاوت های زیادی دارند، هر کدام مزایای خاصی را ارائه می دهند که می توانند به عنوان یک دوربین فضای باز مورد استفاده قرار بگیرند. دوربین های تحت شبکه که نسخه به روزتری از دوربین های نظارتی هستند، از طریق اتصال به اینترنت و نیز دستگاه NVR، عملکرد ضبط و انتقال تصاویر را انجام می دهند و این روزها به گزینه ای محبوب برای بسیاری از کاربران تبدیل شده اند. دوربین های آنالوگ که نسخه قدیمی تری از دوربین های امنیتی هستند، به سیم و کابل های بیشتری برای اتصال نیاز دارند و از دستگاه DVR و نیز کابل های کواکسیال استفاده می کنند. هر دو فناوری آنالوگ و تحت شبکه اگر در قالب یک بدنه و شکل ظاهری مقاوم طراحی شوند، می توانند گزینه مناسبی برای دوربین مداربسته فضای باز باشند.

قابلیت دید در شب دوربین مداربسته برای فضای باز

قابلیت دید در شب در دوربین مداربسته برای فضای باز، یک ویژگی حائز اهمیت و البته حیاتی است؛ این ویژگی بدین معنی است که با پایان روز و کم شدن نور محیط و حتی آغاز تاریکی شب، دوربین امنیتی، به تصویربرداری از محیط ادامه دهد و با پخش تصاویر زنده و یا ضبط شده و نیز با کیفیت بالا از فضا در هنگام شب، امنیت را به صورت شبانه روزی برقرار کند. این موضوع به خصوص در مورد دوربین مداربسته فضای باز، اهمیت بیشتری هم پیدا می کند؛

زیرا احتمال ورود افراد مشکوک و یا مجرم به فضای داخل ساختمان از طریق محوطه های بیرونی وجود دارد. به این ترتیب با نصب یک دوربین با فناوری دید در شب رنگی یا سیاه و سفید در فضاهای بیرونی، افراد می توانند با اعتماد به تصویربرداری این دوربین ها در تاریکی، خواب آسوده ای در طول شب داشته باشند. همچنین از آنجایی که محیط های باز عموما متراژ های بالاتری دارند؛ دوربین مدار بسته فضای باز با ویژگی دید در شب با میدان دید وسیع تر گزینه مناسب تری است.

هم چنین دید در شب رنگی هم یکی دیگر از قابلیت هایی است که یک ضرورت برای دوربین های فضای بیرونی محسوب می شود. این دوربین ها به دوسته دوربین استارلایت و وارم لایت تقسیم بندی می شود.

دوربین مدار بسته فضای باز

دید در شب دوربین مدار بسته فضای باز

ویژگی های ظاهری دوربین مداربسته مناسب فضای باز

شکل ظاهری دوربین مداربسته مناسب فضای باز هم عامل تعیین کننده دیگری در کاربرد دوربین و نیز مکان نصب آن می باشد. این دوربین ها با اشکال متفاوت و برای محیط های مختلفی مانند دوربین مداربسته حیاط، باغ و یا محوطه ساختمان ها، طراحی و تولید می شوند؛از نظر ظاهر و شکل بدنه دوربین های بالت، دام و اسپیددام برخی از انواع انواع دوربین مداربسته فضای باز هستند.

دوربین های بالت به دلیل شکل استوانه ای و محفظه ای که دارند، به عنوان دوربین فضای باز شناخته می شوند و می توانند در شرایط سخت آب و هوایی نیز، عملکرد خوبی را برای تامین امنیت ارائه کنند؛ بنابراین این دوربین ها، بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز هستند.

دوربین های دام، گنبدی شکل هستند و قابلیت پوشش زیادی را ارائه می کنند. این دوربین ها هم می توانند برای دوربین مدار بسته فضای باز به کار روند؛ اما به دلیل ظرافت ظاهری ای که دارند و هم چنین نصب بر روی سقف، بیشتر در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید درجه حفاظتی مناسبی برای تحمل شرایط آب و هوایی متغیر و گرد و غبار خصوصا در مناطق جغرافیایی حساس را داشته باشند  تا به یک دوربین مداربسته مناسب برای فضای باز تبدیل شوند.

دوربین های اسپیددام هم یکی دیگر از طراحی های ظاهری دوربین مداربسته مناسب فضای باز هستند که قابلیت چرخش تا 360 درجه در محیط را دارا می باشند و به همین دلیل در محیط های بزرگ و وسیع و نیز فضاهای بیرون مانند فروشگاه ها و کارخانه ها به کار برده می شوند. مدل های متفاوتی از این دوربین ها را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید و هم چنین برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

تشخیص حرکت و هوش مصنوعی؛ امکانات جذاب دوربین مداربسته برای فضای بیرونی

امکانات جذاب دیگری هم می تواند در مدل های پیشرفته دوربین فضای باز وجود داشته باشد. دنیای تکنولوژی، همواره در حال پیشرفت است و روز به روز، قابلیت های جدیدی را در حوزه های مختلف ارائه می دهد. یکی از این فناوری های جذاب که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، هوش مصنوعی می باشد. این فناوری کامپیوتری، قابلیت های زیادی را در زمینه های مختلف فناوری ایجاد می کند که یکی از آنها حوزه دوربین های امنیتی است. دوربین های هوشمند، قابلیت های جذابی مانند امکان تشخیص حرکت، ردیابی اهداف، تشخیص صدا و تمایز انسان از اشیاء را دارند که باعث می شود امنیت به صورت دقیق تر و مطمئن تر برقرار شود.

دوربین مدار بسته برای فضای بیرونی

انواه دوربین مداربسته برای فضای بیرونی

بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز

بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز، با قابلیت های متفاوتی تعریف می شود؛ این قابلیت ها هم به ویژگی های فنی و کیفیتی دوربین امنیتی و هم به شکل ظاهری و هم به مقاومت فیزیکی بدنه دوربین مربوط می شود. در نتیجه یک دوربین فضای باز باید بتواند:

  • با شرایط متفاوت آب و هوایی سازگار باشد.
  • امکان تصویربرداری در روز و شب را داشته باشد.
  • تصاویری با کیفیت بالا از محیط ارائه دهد.
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای داشته باشد.
  • گارانتی معتبری به همراه داشته باشد.
  • درجه حفاظت بالایی از لحاظ فیزیکی دارا باشد.

در هنگام انتخاب این دوربین ها، با در نظر گرفتن این ویژگی ها در دوربین مورد نظر، می توان تا حد زیادی از بروز اشتباه در خرید این تجهیزات جلوگیری کرد. چه یک دوربین برای حیاط یک خانه مسکونی و چه دوربین مداربسته باغ، دوربین های فضای باز ویژگی های کیفی خاصی دارند که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار بگیرند.

انتخاب انواع دوربین مداربسته فضای باز

انواع دوربین مداربسته فضای باز را با مناسب ترین قیمت انتخاب کنید. مجموعه دوربین مارکت که سابقه زیادی در فروش دوربین های امنیتی مداربسته و دیگر تجهیزات امنیتی دارد، علاوه بر ارائه برندهای اصل و با کیفیت، قیمت های مناسبی هم برای محصولات خود در نظر گرفته است. با در نظر گرفتن بودجه خود و نیز مقاصد امنیتی و شرایط فضا، می توانید بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز را با قیمت های مناسب و اقتصادی از سایت دوربین مارکت انتخاب کنید. برای این منظور می توانید سفارش خود را در سایت دوربین مارکت ثبت کنید و یا برای راهنمایی و مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. هم چنین اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از هک دوربین مداربسته هستید، بر روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *