اخبار

10 روش برای جلوگیری از هک دوربین مداربسته

10 روش برای جلوگیری از هک دوربین مداربسته

10 روش برای جلوگیری از هک دوربین مداربسته

چرا هکرها، دوربین های مداربسته را هک می کنند؟
هدف آن ها از این کار چیست ؟
برای جلوگیری از این کار باید چه کار هایی انجام دهیم ؟

هدف ما از نصب دوربین مداربسته، محفاظت از جان و مال عزیزانمان در مقابل خرابکاران است.

به همین خاطر، هکرها می خواهند سیستم امنیتی شما را هک کنند تا بتوانند به ساختمان نفوذ کرده و به هدف خود برسند! آنها می توانند از خانه شما سرقت کنند و یا فعالیت های غیر قانونی دیگری انجام دهند .

آن ها می توانند زنگ هشدار سیستم امنیتی را غیرفعال کرده و به داخل ساختمان شما، وارد شوند.
در این مقاله از دوربین مارکت شما با این روش ها آشنا می شوید .

1) تغییر دادن رمز عبور در فواصل زمانی کوتاه

دسترسی به سیستم دوربین مداربسته از طریق رمز عبور انجام می گیرد. اگر احساس می کنید که چندین نفر رمز عبور سیستم شما را در دسترس خود دارند، آن را تغییر دهید. هیچ موقع به افراد متفرقه و غیرقابل اطمینان، رمز عبور خود را نگویید. اگر متوجه شدید که کسی به سیستم امنیت شما دسترسی پیدا کرده، به سرعت پسورد را تغییر دهید.

2) محافظت از Wi-Fi

اگر از سیستم امنیتی در ساختمان مسکونی یا تجاری خود استفاده می کنید، از شبکه اینترنت خود با یک رمز عبور قوی محافظت کنید. رمز عبور شبکه های WIFI را تنها با خانواده و دوستان نزدیک خود به اشتراک بگذارید تا شانس هک دوربین مداربسته را به حداقل برسانید.

3) استفاده از یک شبکه اختصاصی

اگر سیستم نظارتی دوربین مداربسته را از راه دور کنترل می کنید، توصیه می شود که از یک شبکه اختصاصی استفاده کنید. اگر از WIFI عمومی استفاده کنید، خطر هک شدن افزایش می یابد.

4) خرید دوربین مداربسته با سیگنال های رمز گذاری شده

به تازگی ، ویژگی ها و مشخصات دوربین های امنیتی، ببسیار توسعه یافته است. اگر شما یک دوربین مداربسته پیشرفته خریداری کنید که دارای سیگنال های پیچیده تر است و قابلیت ارسال اطلاعات را در قالب چندین کانال دارد ، در اینصورت کسی نمی تواند به راحتی به آن نفوذ کند.

5) چشم خود را بر روی کاربران نگه دارید

یک سیستم امنیتی می تواند توسط هر کسی هک شود. از این جهت همیشه باید کنترل کنید که در زمان حضور و یا عدم حضور شما، چه کسی دسترسی به شبکه داشته و چه کاری انجام داده است.

6) خرید از فروشگاه های قابل اعتماد

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید، حتما آن را از یک تولید کننده و فروشگاه معتبر تهیه کنید . دوربین های مداربسته ارزان قیمت را به آسانی می توان هک کرد.

7) عدم خرید سیستم دوربین مداربسته ای که قبلا استفاده شده است

اگر به فکر افزایش امنیت ساختمان خود هستید، همواره دوربین مداربسته ای جدید را خریداری کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید.  دوربین مداربسته ای که قبلا استفاده شده، به آسانی هک می شود و می تواند به عنوان ابزار جاسوسی مورد استفاده قرار گیرد. توصیه ما به شما این است که نباید  را از افراد غریبه و افراد ناشناس خریداری کنید.

8) خرید و راه اندازی دزدگیر

از سیستم دزدگیر (Anti-jammer) استفاده کنید. این سیستم می تواند به شما در مورد هر گونه نقص سیگنال که ممکن است توسط یک دستگاه jamming ایجاد شود، هشدار دهد.

9) خرید دوربین مداربسته باسیم

سیستم های امنیتی دوربین مداربسته باسیم بازدهی بیشتری دارند . اگر سیستم دوربین مداربسته شما سیمی باشد ، بدیهی است که تعداد کمی از مردم می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. از این جهت ، دوربین های باسیم، در مقایسه با دوربین های مداربسته بی سیم، کمتر امکان هک شدن دارند.

10) به روزرسانی سیستم دوربین مداربسته

بر روی به روز رسانی سیستم های امنیتی خود تمرکز کنید تا ویژگی های آن را ارتقا دهید و عملکرد آن را افزایش دهید. بسیاری از تولید کنندگان، سیستم خود را به طور منظم با ویژگی های پیشرفته تر برای مقابله با تهدیدات جدید، ارتقا می دهند. اگر این ویژگی های جدید را نادیده بگیرید و عملیات روزرسانی را انجام ندهید، احتمال هک دوربین مداربسته افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *