بلاگ

نرم افزار پلاک خوان

نرم افزار پلاک خوان

نرم افزار پلاک خوان، یک نرم افزار پردازش تصویر است که قادر به تشخیص و شناسایی پلاک خودرو ها در حال توقف و نیز در حرکت می باشد و با تبدیل این اطلاعات به داده های دیجیتال به کنترل تردد خودروها در فضاهای مختلف کمک می کند. تشخیص خودکار شماره پلاک خودرو که به عنوان کاربرد دوربین نوع پلاک خوان شناخته می شود، در واقع بخشی از یک سیستم کامل امنیتی است که ترکیبی از دوربین امنیتی مداربسته و نرم افزار پلاک خوان خودرو می باشد که در کنار هم یک سیستم هوشمند دارای قابلیت پردازش را شکل می دهند.

اگر صاحب یک کارخانه با تردد زیاد خودروها هستید و یا اگر نیاز به کنترل رفت و آمدها در پارکینگ عمومی و یا خصوصی خود دارید، با خرید دوربین پلاک خوان از مجموعه دوربین مارکت می توانید نرم افزار مدیریت تردد پلاک خوان را به صورت رایگان دریافت کنید و از مزایای این نرم افزار هوشمند برای تجزیه و تحلیل اطلاعات بهره مند شوید.

در ادامه درباره کاربردها، قابلیت ها و قیمت نرم افزار پلاک خوان بیشتر صحبت خواهیم کرد. هم چنین برای مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب دوربین و نیز نرم افزارهای تشخیص پلاک می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید نرم افزار پلاک خوان

خرید نرم افزار پلاک خوان، خرید یک نرم افزار جامع و تخصصی در زمینه تشخیص پلاک و مدیریت هوشمند رفت و آمدها است که نیروی کمکی برای دوربین های امنیتی پلاک خوان محسوب می شود. بسیاری از فروشگاه های تجهیزات امنیتی اقدام به فروش این نرم افزار در کنار دوربین های امنیتی نوع پلاک خوان خود می کنند؛ بنابراین بهتر است نرم افزار پلاک خوان را در کنار دوربین های با قابلیت تشخیص پلاک از یک مجموعه تهیه نمایید تا از اتصال درست نرم افزار و دوربین اطمینان پیدا کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره انتخاب این دوربین ها و نرم افزار آن بر اساس اهداف امنیتی و نیز شرایط فضای خود می توانید با ما در دوربین مارکت در ارتباط باشید.

نرم افزار دوربین مداربسته تشخیص پلاک

قیمت نرم افزار دوربین تشخیص پلاک

کاربرد نرم افزار مدیریت تردد پلاک خوان

قیمت نرم افزار پلاک خوان با توجه به امکاناتی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد. نرم افزار مدیریت تردد پلاک خوان، کاربردهای گسترده ای در سطوح مختلف امنیتی دارد که در فضاهای بزرگ و کوچک مختلف به طور گسترده در کنار دوربین های امنیتی به کار می رود.

 • ورودی و خروجی کارخانه ها
 • پارکینگ های عمومی و خصوصی
 • ثبت ساعت ورود و خروج
 • تحلیل اطلاعات در پلیس راهور
 • پلیس راه ها
 • کنترل ترافیک شهری و بین شهری

تامین امنیت خودروها و کنترل و نظارت بر تردد آنها اصلی ترین کاربرد نرم افزار دوربین تشخیص پلاک است که سبب شده است این دوربین ها به طور گسترده در مدیریت اطلاعات خودروها مورد استفاده قرار بگیرند.

نرم افزار دوربین مداربسته پلاک خوان چیست؟

نرم افزار دوربین مداربسته پلاک خوان یا ANPR که مخفف کلمه Automatic Number Plate Recognition به معنی تشخیص پلاک هوشمند می باشد، بخشی از سیستم دوربین های امنیتی پلاک خوان است که با اتصال به دوربین و استفاده از هوش مصنوعی، داده هایی که در Database ذخیره شده است را آنالیز می کند و به این ترتیب به صورت خودکار و هوشمند رفت و آمدها را مدیریت می کند.

به طور کلی، دوربین مداربسته امنیتی با قابلیت تشخیص پلاک، تصاویر پلاک خودروها را با جزئیات زیاد ثبت کرده و از پلاک عکس می گیرد و این تصاویر را برای استفاده های بعدی در پایگاه داده جمع آوری می کند. سپس در مواقع لزوم با تطبیق این تصاویر با اطلاعات ورودی مانند سرعت، جهت و پلاک خودرو، می توانند در زمینه های مختلفی با پردازش این اطلاعات، خروجی های متفاوتی ارائه می کند. انواع سنسور دوربین مداربسته در عملکرد این دوربین ها و ارائه تصاویر واضح  دقیق به نرم افزار پلاک خوان تاثیر زیادی دارند.

قابلیت های نرم افزار پردازش دوربین مداربسته پلاک خوان

نرم افزار پردازش دوربین مداربسته پلاک خوان، قابلیت های زیادی برای کاربران دارد که در همه زمینه های مرتبط با تردد خودروها، امکان برقراری نظم و امنیت را فراهم می کند. برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • امکان اتصال آسان به دوربین
 • امکان اتصال به گیت و ورودی
 • پردازش خودکار پلاک خودرو و تشخیص هدف
 • تعیین ساعت ورود و خروج برای خودروها
 • تهیه گزارش بر اساس اطلاعات دیتابیس
 • قابلیت انطباق با مدل های متفاوت دوربین نوع پلاک خوان
 • امکان ذخیره سازی و نگه داری اطلاعات
 • امکان تعریف خودروهای مجاز

بیشتر انواع نرم افزار دوربین مداربسته پلاک خوان به الگوریتم های یادگیری عمیق و پردازنده های GPU مجهز هستند و از کاراکترهای نوری OCR برای خواندن پلاک خودروها استفاده می کنند.

نرم افزار پلاک خوان خودرو

خرید نرم افزار پلاک خوان خودرو

قیمت نرم افزار پلاک خوان

قیمت نرم افزار پلاک خوان، بر اساس شرکت ارائه دهنده این نرم افزار و نیز دوربین امنیتی مورد نظر برای اتصال به آن متفاوت می باشد. نرم افزار پردازش دوربین مداربسته پلاک خوان قابلیت سفارشی سازی بر اساس نیازهای کاربر را دارد و به همین جهت، امکانات متنوعی را ممکن می کند. به طور معمول با خرید دوربین های امنیتی پلاک خوان این نرم افزار را می توانید با قیمت مناسب از همان فروشگاه تهیه کنید.

دوربین AT که یکی از بهترین نمونه های دوربین های با توانایی تشخیص پلاک در ایران می باشد، با هماهنگی کامل با نرم افزار پلاک خوان و نیز قیمت مناسبی که دارد، گزینه مناسبی در این زمینه می باشد که قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارد.

بهترین دوربین و نرم افزار دوربین تشخیص پلاک

با انتخاب یک دوربین نوع پلاک خوان از مجموعه دوربین مارکت می توانید یکی از بهترین انواع نرم افزار دوربین تشخیص پلاک در ایران را در کنار آن دریافت کنید. این موضوع باعث می شود که بتوانید هم بر تصاویر فضا دسترسی داشته و هم با کمک نرم افزار، اطلاعات ورود و خروج خودروها را ثبت کرده و نیز با تعریف برخی از ویژگی ها مانند تعرفه، رنگ و یا پلاک خودرو به تفکیک بر تردد وسایل نقلیه در فضای خود نظارت کنید. این دوربین ها در کنار نرم افزار مدیریت تردد پلاک خوان می توانند به عنوان دوربین آپارتمان، مجموعه های تجاری و … مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *