بلاگ

تکنولوژی BLC دوربین مداربسته

BLC در دوربین مداربسته

قابلیت BLC در دوربین مداربسته را بشناسید!

قابلیت BLC در دوربین مداربسته، یک ویژگی کاربردی از دوربین های امنیتی است که برای تنظیم شرایط نوری محیط به کار می رود. این ویژگی بخشی از سخت افزار دوربین است که در شرایطی که ضد نور، به دلیل نور زیاد محیط بیرون اتفاق می افتد، تصاویری واضح از فضا ارائه می دهد.

به دلیل اهمیت جنبه های امنیتی، دوربین مداربسته که راهی برای نظارت و کنترل است، نقش مهمی در تامین امنیت فضاهای مختلف ایفا می کند؛ از این نظر است که تکنولوژی های متنوعی از این دوربین ها طراحی و روانه بازار می شود. فناوری BLC در دوربین مداربسته نیز یکی از راه حل های تکنولوژی برای پاسخ به یکی از چالش های بزرگ دوربین های امنیتی یعنی نور محیط است. در این مقاله به بررسی سوال BLC دوربین مداربسته چیست؟ می پردازیم؛

با شناخت این قابلیت می توانید درباره انتخاب این دوربین ها بر اساس شرایط خود تصمیم گیری کنید. هم چنین پاسخ پرسش های خود را در این باره و نیز درباره خرید این دوربین ها می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان فروش دوربین مارکت کسب کنید.

تکنولوژی BLC دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی BLC دوربین مداربسته، که مخفف واژه Back Light Compensation به معنای جبران نور پس زمینه است، راه حلی برای چالش نور زیاد زمینه محیط می باشد. اگر سوژه ای در مقابل نور زیاد طبیعی پنجره قرار داشته باشد، چشم انسان قادر به تشخیص این شیء نخواهد بود و در واقع ضد نور در فضا اتفاق می افتد.

هنگامی که دوربین در این زاویه برای تصویربرداری قرار می گیرد، نور زیادی که از سمت پنجره به فضا وارد می شود، باعث می شود تصویر سیاه و تار شود؛ در نتیجه عملکرد اصلی دوربین که فراهم کردن امکان نظارت و کنترل برای افراد است، دچار مشکل می شود.

قابلیت BLC در دوربین مداربسته، یک ویژگی از این دوربین ها است که در چنین شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد تا در صورت رخ دادن این شرایط، تصاویر واضحی از این فضاها ارائه کند. این تکنولوژی، با تنظبم نور تصاویر، به ادامه کار دوربین امنیتی بدون وجود مشکل کمک می کند. این تکنولوژی در مدل های مختلف دوربین دید در شب هم دیده می شود و کمک زیادی به ارائه تصاویر با نور مناسب می کند.

تکنولوژی BLC در دوربین مداربسته

ویژگی BLC در دوربین مداربسته چگونه عمل می کند؟

ویژگی BLC در دوربین مداربسته، یک قابلیت سخت افزاری از دوربین های امنیتی است؛ این فناوری با تقسیم بدی محیط به مناطیق مختلف، و تنظیم نور این فضاها به سطوح بالا و پایین، میزان نور محیط را در تصاویر تعدیل کرده و در نتیجه از ایجاد تصاویر سیاه و تاریک جلوگیری می کند.

تکنولوژی BLC دوربین مداربسته از طریق پردازندهای سیگنال دیجیتال یا DSP برای این تقسیم بندی استفاده می کند و با متعادل کردن نور در بخش های با نور زیاد، موجب ارتقاء امنیت از طریق تصاویر باکیفیت می شود. یکی از نقاط ضعف این فناوری، احتمال از بین رفتن تصاویر در مناطق بیش از حد روشن است. قصد انتخاب هر مدل از دوربین امنیتی که دارید از دوربین دید در شب رنگی تا دوربین های سیاه و سفید، این قابلیت را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

کاربرد قابلیت BLC دوربین مدار بسته چیست؟

برای درک بهتر کاربرد قابلیت BLC دوربین مدار بسته، فروشگاه ها و یا فضاهایی که پنجره های زیادی دارند را در نظر بگیرید؛ این مکان ها، فضاهایی هستند که نیاز به استفاده از این تکنولوژی برای مقابله با شرایط نور زیاد دارند.

به طور کلی چالش های مناطقی مانند حیاط و یا کوچه که از نظر نور محیطی شرایط خاصی دارند و امکان ایجاد ضد نور در آنها زیاد است، با استفاده از این فناوری، رفع خواهد شد. کاربرد گسترده این نوع از دوربین ها سبب محبوبیت آنها در فضاهای مختلف شده است.

این تصحیح نور توسط این تکنولوژی در سطح قابل قبولی انجام می شود؛ اما فناوری های دیگری از دوربین امنیتی مانند WDR دوربین مداربسته نیز در این زمینه وجود دارند. در مقایسه این دو می توان گفت که تعدیل نور تصاویر در BLC ممکن است محدودیت هایی داشته باشد و در سطح ضعیف تری انجام می شود.

BLC دوربین مداربسته

فناوری های دوربین امنیتی را از دوربین مارکت انتخاب کنید!

چه قابلیت BLC در دوربین مداربسته و چه دیگر تکنولوژی های پیشرفته امنیتی را می توانید در سایت مجموعه دوربین مارکت انتخاب کنید. این فروشگاه آنلاین، تمامی دوربین های امنیتی از برندهای معتبر مانند داهوا، هایک ویژن و شیائومی را با قیمت های مناسب و گارانتی معتبر به فروش می رساند.

برای خرید هر مدل از این دوربین ها (دوربین دید در شب رنگی داهوا، دوربین های دید در شب هایک ویژن، دوربین های فناوری BLC و …) از دوربین مارکت می توانید به صورت آنلاین و از طریق صفحه محصولات، سیستم امنیتی مورد نظر خود را تهیه کنید و یا از طریق تماس تلفنی با بخش فروش و دریافت مشاوره رایگان، سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *