بلاگ

روند رشد دوربین های مدار بسته در سال 2021 از نگاه دوربین مارکت

رشد دوربین های مدار بسته 2021

در دنیای فناوری امروز، هوشمندی و نظارت هوشمند، لحظه به لحظه در حال پیشرفت است و تعطیلی در کار تجهیزات نظارتی، به معنی تعطیلی امنیت در زندگی ما است. لذا سیستم هایی که با هدف برقراری امنیت و انجام نظارت بر محیط، تولید و توسعه می یابند، باید بتوانند به طور 24 ساعته و هرروز کار خود را انجام دهند. دوربین مارکت با تحلیل این سیستم ها در این مقاله، شما را در آشنایی بهتر و بیشتر با این سیستم ها یاری می نماید.

با توجه به ورود هوش مصنوعی و ماشینی به دنیای علم و فناوری، سیستم های نظارتی روز، باید توانایی ذخیره سازی اطلاعات بیشتر و سازگار با فناوری روز را داشته باشند؛ داده ها باید به طور دقیق تر و با کیفیت بالاتری در آن ضبط شده و سرعت پردازش سیستم، ساختار شبکه، قدرت پشتیبان گیری و ظرفیت ذخیره سازی آن، فاکتور هایی است که از اهمیت زیادی برخوردار است.

نسل های اولیه دوربین مدار بسته در شرایط غیرمعمول و محیط هایی که شرایط حیاتی ایده ال نداشتند، عملکرد خوبی را از خود ارائه نمی دادند. اما لزوم وجود دوربین های مدار بسته در این مکان ها باعث شد تا تکنولوژی های جدید و به روز به کار رفته در نسل های جدید دوربین مدار بسته، کارکرد آن ها را در محیط های مختلف بهبود بخشد.

جدید ترین فناوری های دوربین های مدار بسته در سال 2021

می توان گفت؛ فناوری های جدیدی که در سال 2021 در دوربین های مدار بسته شاهد آن هستیم، ترکیبی از امنیت مستقل و نظارت فعال است. امینت مستقل مبتنی بر مکانیزم پس از وقوع حادثه در محل و نظارت فعال بنا بر پاسخ های زنده از سوی دوربین مدار بسته در محل، می باشد. در فناوری های جدید به کار رفته در دوربین های مدار بسته، کلیپ های ویدیویی ضبط شده توسط این دوربین ها، با استفاده از تغییر الگوریتم های امنیتی، به طور مرتب رمزگذاری می شوند.

مکانیزم امینت مستقل در دوربین های مدار بسته، مشاهده افراد غیرمجاز را امکان پذیر می نماید و مکانیزم نظارت فعال، می تواند به طور خودکار وقوع انواع حوادث مانند: وسایل نقلیه غیرمجاز، وقایع جنایی، سرقت وسایل و سایر موارد را تشخیص دهد.

از دیگر فناوری های جدید در دوربین های مدار بسته بالا بودن وضوح تصاویر و فناوری آنالوگ HD می باشد. این فناوری امکان ضبط ویدیو با قابلیت تشخیص چهره را دارد. فناوری جدید دیگر، وجود محدوده گسترده دینامیکی یا قابلیت WDR در دوربین مدار بسته است که به ایجاد تعادل نوری در محیط، برای بالا رفتن وضوح تصاویر کمک می کند.

یکی دیگر از فناوری های به روز در دوربین های مدار بسته سال 2021 می توان به فناوری POE اشاره کرد؛ POE برق یا اتصال شبکه از طریق کابل را در دوربین های مدار بسته دریافت می کند و به این ترتیب منجر به بهبود عملکرد نسل جدید دوربین مداربسته می شود. این فناوری به خوبی در دوربین های داهوا مشاهده می شود.

روند رشد دوربین های مدار بسته در سال 2021 از نگاه دوربین مارکت

 حضور فناوری هایی مانند هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته باعث بالا رفتن امنیت و کنترل خودکار در آن ها شده است؛ شکل پیشرفته تری از این فناوری را در نسل های آینده دوربین مدار بسته و سیستم های نظارتی با به کارگیری AI برای پردازش کامل داده ها شاهد خواهیم بود.

به کار رفتن فناوری AI در دوربین مدار بسته و سیستم های نظارتی، امکان تجزیه و تحلیل داده در محل را فراهم می آورد. این دستگاه ها، هزینه سرور کمتر و عملکرد و کارایی بهتری دارند و ظهور اینترنت اشیاء در آن ها منجر به تجزیه و تحلیل قدرتمندتری در آن ها شده است.

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، در قرن حاضر همه ی صنایع را متحول کرده است و صنعت نظارت نیز از این قاعده مستثنی نیست! ترکیب دو فناوری هوش مصنوعی و ML، دوربین های مدار بسته را به چشم های دیجیتالی شما در محیط تبدیل می کنند که از محیط و شما به خوبی می توانند محافظت نمایند.

هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته نقش مغز دوربین را ایفا می کند و ادغام آن با ML، چشم دیجیتالی قدرتمندی را به دوربین می بخشد. این قابلیت باعث تشخیص جنایات و حوادث ناگوار حتی قبل از وقوع آن ها می شود. هوش مصنوعی می تواند تصاویر زنده از چند ویدیو را بدون دخالت انسان، تجزیه و تحلیل کند.

سیستم های نظارتی با پیشرفت سریع فناوری متحول می شوند و ادغام Cloud به یک روند جدید در آن ها تبدیل شده است. ورود تکنولوژی ابری (Cloud) به دوربین های مدار بسته، امکان نظارت سریع و ایمن را در آن ها فراهم می کند. دوربین های مدار بسته ای که از این فناوری بهره مندند، دارای تنظیمات plug-and-play بوده که نصب آن ها در سیستم بسیار آسان است. این قابلیت، نیاز به پیکربندی های پیچیده شبکه ای را از بین می برد و نصب و استقرار سیستم های نظارتی را آسان می نماید.

سیستم های نظارتی مبتنی بر cloud، معمولا دارای یک برنامه اختصاصی هستند که منجر به دسترسی از راه دور همه ی کاربران می شود.

افزایش امنیت سایبری با دوربین مدار بسته

فکر کردن به دوربین مدار بسته ممکن است فورا شما را به یاد امینت سایبری نیندازد؛ یا حتی فکر کنید که این دو چه ارتباطی می توانند با یکدیگر داشته باشند، در حالی که نقطه عطف بی نظیری میان این دو اصطلاح برقرار است؛ امنیت سایبری یک عنصر اساسی است؛ چراکه متجاوزان برای دسترسی به داده ها، شبکه و اطلاعات دیجیتال، از روش های مختلفی استفاده می کنند و به کارگیری سیستم های امنیتی مانند دوربین مدار بسته به کشف این روش ها کمک بزرگی کرده است.

افزایش و پیچیدگی تهدید های سایبری، تمامی مشاغل را به استفاده از فناوری های نوظهور در سیستم های نظارتی تشویق کرده است. این فناوری ها، رویکردی امنیتی و نوآورانه، برای شناسایی تهدید های امنیتی، نظارت بر آسیب پذیری ها و مبارزه با کلاهبرداری می باشند.

امنیت سایبری پیشرفته نه تنها کسب و کار شما را در برابر سرقت های دیجیتال تحت پوشش قرار می دهد، بلکه از کارکنان شما در برابر خطرات و تهدید های احتمالی محافظت می نماید.

روند رشد دوربین های مدار بسته در سال 2021 از نگاه دوربین مارکت

همه ی آنچه که برای برقراری امنیت لازم است

آینده سیستم های نظارتی در دست سیستم هایی است که قابلیت نظارت و کنترل از راه دور را دارند. سیستم های نظارتی از راه دور، مقرون به صرفه هستند و امنیت موثری را در انواع محیط برقرار می کنند.  در ادامه پکیج کاملی از سیستم های امنیتی از راه دور را به همراه کارکرد مختصری از آن ها به شما معرفی می کنیم:

سنسورهای زنگ هشدار

نرم افزار تجزیه و تحلیل

دوربین های مدار بسته

DVR یا NVR دوربین مدار بسته برای ذخیره اطلاعات

پشتیبان گیری از برق در سیستم های آنالوگ

 پشتیبان گیری از باتری در سیستم های تحت شبکه

با استفاده از این تجهیزات امنیتی از راه دور، شما می توانید دید مناسبی از محیط برای نظارت و کنترل شبکه داشته باشید. برای تهیه تجهیزات مورد نیاز خود و اجرای الگوریتم های امنیت مستقل و نظارت زنده در محیط های دلخواه خود، می توانید با مشاوران و متخصصان ما در دوربین مارکت در ارتباط باشید. در مقاله دیگری از دوربین مارکت درباره روش های جلوگیری از هک دوربین مداربسته بخوانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *