بلاگ

راهنما خرید دوربین مداربسته

راهنمای انتخاب دوربین مداربسته

راهنما خرید دوربین مداربسته، یک راهنمای جامع برای کمک به افراد در انتخاب دوربین مداربسته مورد نظر آنها می باشد. امنیت، یکی از نیازهای اولیه انسان در تمامی فضاهای حضورش می باشد و همواره افراد به دنبال افزایش ایمنی خود با استفاده از روش های متفاوت می باشند. تجهیز کردن فضاهای مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی و … از طریق نصب دوربین های امنیتی، یکی از این راه حل های کاربردی می باشد که در موارد زیادی به کمک انسان ها می آید.

انتخاب دوربین های نظارتی، از حساسیت های زیادی برخوردار است که بدون در نظر گرفتن این حساسیت ها، ممکن است دچار اشتباهاتی در خرید خود بشویم که نیازهای ما از یک سیستم امنیتی را تامین نخواهد کرد. این نکات خرید دوربین مدار بسته در موارد متعددی می توانند تفاوت های زیادی ایجاد کنند و به بهبود امنیت از طریق ارتقاء سیستم دوربین امنیتی کمک کنند. در ادامه این مقاله، درباره راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته صحبت خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه این دوربین های با کیفیت می توانید با کارشناسان ما در دوربین مارکت در تماس باشید.

راهنمای خرید دوربین مداربسته، در انتخاب مناسب ترین سیستم برای تامین ایمنی بیشتر به افراد کمک می کند. انواع متفاوتی از طرح ها و مدل های دوربین های امنیتی در بازار موجود می باشد که هر کدام بر اساس فاکتورهای مختلفی دسته بندی می شوند؛

بنابراین نیاز افراد و نیز بودجه ای که برای خرید این تجهیزات ایمنی در نظر گرفته اند، نقش پررنگی در انتخاب یک دوربین مناسب دارد و هر فرد بر اساس شرایط فضای خود و نیز اهدافی که از نظارت در سر دارد، باید اقدام به خرید این دوربین ها نماید. در ادامه 10 نکته ای که پیش از خرید دوربین مداربسته مناسب خود باید به عنوان راهنمای انتخاب دوربین مداربسته در نظر بگیریم را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات ضروری راهنمای خرید دوربین مداربسته

راهنمای خرید دوربین مداربسته که شامل انتخاب برند، فروشگاه و نیز قیمت دوربین نظارتی می باشد، مهم ترین مساله در هنگام خرید یک سیستم کامل امنیتی می باشد که می تواند در افزایش یا کاهش هزینه ها و نیز با کیفیت بودن انواع دوربین ها موثر باشد. برای درک بهتر از اهمیت هر کدام از این موارد به شرح مفصل تری از آنها می پردازیم.

نکات خرید دوربین مدار بسته

 1. برند دوربین امنیتی و اورجینال بودن آن

برند دوربین امنیتی، مبحث مهم دیگری در راهنمای خرید انواع دوربین مداربسته می باشد که به آن می پردازیم. برندهای متفاوتی با قیمت های متنوع از دوربین های نظارتی در بازار جهانی عرضه می شوند که البته کیفیت های متفاوت و نیز امکانات مختلفی دارند.

داهوا، هایک ویژن، هایلوک، لانگسی، آیمو، شیائومی و … از برترین و پرفروش ترین برندهای دوربین نظارتی می باشند که سهم بزرگی از بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند. تعیین نوع برند پیش از اقدام به خرید، یکی از مهم ترین نکات خرید دوربین مدار بسته می باشد. علاوه بر این، توجه به اورجینال بودن برند انتخابی نیز نکته مهم دیگری در راهنما خرید دوربین مداربسته می باشد.

وجود برندهای تقلبی که گاه بسیار مشابه برند اصلی هستند، انتخاب را برای افراد دشوار کرده است؛ اما با خرید از یک مجموعه معتبر می توانید این دغدغه را برطرف کنید. دوربین مارکت به عنوان یک نمایندگی برتر که در زمینه فروش برندهای اورجینال فعالیت می کند، با ارائه محصولات اصل، توانسته است رضایت درصد بالایی از کاربران را به دست آورد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمای خرید دوربین مداربسته می توانید با ما در دوربین مارکت تماس بگیرید. هم چنین در نوشته دیگری، درباره مقایسه دوربین هایک ویژن و داهوا بخوانید!

 1. قیمت دوربین نظارتی و گارانتی آن

قیمت دوربین نظارتی و گارانتی آن، یکی از دغدغه های بزرگ افراد می باشد که بهتر است در راهنما خرید دوربین مداربسته در نظر بگیریم. عوامل زیادی در تعیین قیمت این دوربین ها موثر هستند که گاهی کاربران را دچار سردرگمی می کنند. در نظر گرفتن این موارد از جمله فروشگاه و نمایندگی معتبر خرید دوربین نظارتی، می تواند در یافتن مناسب ترین قیمت موجود در بازار موثر باشد.

همواره ارزان ترین قیمت، فاکتور اساسی برای انتخاب دوربین نمی باشد و نیز گران ترین دوربین هم همیشه بهترین نوع آن نیست؛ بنابراین بهتر است با در نظر گرفتن ویژگی های دوربین، برند دوربین و اورجینال بودن آن و نیز گارانتی معتبر، بهترین نوع دوربین را با توجه به نیازهای خود و با مناسب ترین هزینه ها خریداری کنید. در نظر گرفتن گارانتی معتبر نیز یکی دیگر از گزینه های مهم راهنمای انتخاب دوربین مداربسته می باشد که در جلوگیری از مشکلات احتمالی آینده با دوربین ها بسیار موثر است.

 1. فروشگاه و نمایندگی معتبر

با در نظر گرفتن همه موارد در لیست راهنمای خرید دوربین مداربسته بدون مراجعه به فروشگاه معتبر، نمی توان یک خرید موفق از تجهیزات امنیتی را تجربه کرد. فروشگاه های آنلاین و حضوری زیادی در زمینه فروش تجهیزات سیستم های امنیتی فعالیت می کنند که هر کدام برندهای متفاوتی را با قیمت های متنوع ارائه می دهند؛ که همین مساله یکی از چالش های کاربران می باشد.

بهترین راه حلی که می توان به عنوان یکی از نکات خرید دوربین مدار بسته به آن اشاره کرد، تحقیق درباره نمایندگی های فروش از طریق بررسی نظر کاربران و کارشناسان می باشد. دوربین مارکت که یکی از با سابقه ترین فروشگاه های آنلاین دوربین ها و سیستم های امنیتی می باشد، در این زمینه خدمات متمایزی را به مصرف کنندگان عرضه می کند و در واقع مناسب ترین قیمت ها و با کیفیت ترین دوربین ها را می توانید در این سایت پیدا کنید. برای خرید این دوربین ها و یا اطلاع از قیمت های به روز، با کارشناسان دوربین مارکت در ارتباط باشید.

راهنمای خرید انواع دوربین مداربسته

نکات خرید دوربین مدار بسته بر اساس ویژگی های فنی

ویژگی های فنی، یکی از موارد مهم در نکات خرید دوربین مدار بسته است که در بهره برداری از این دوربین ها موثر می باشد. ویژگی های فنی از جمله فناوری به کار رفته در دوربین، کیفیت و وضوح تصاویر، نحوه ضبط و انتقال اطلاعات و نیز تکنولوژی های هوش مصنوعی، باعث ایجاد تغییر هم در قیمت دوربین نظارتی و هم در کاربردهای آن می شود و به همین دلیل به بررسی آن می پردازیم.

 1. فناوری دوربین امنیتی

اولین مورد به عنوان یک راهنمایی خرید دوربین مدار بسته از نظر ویژگی های فنی، نوع فناوری به کار رفته در دوربین می باشد که اهمیت زیادی در کاربرد دوربین در شرایط متفاوت دارد. دوربین های نظارتی بر اساس نوع فناوری به دو دسته دوربین های تحت شبکه و آنالوگ تقسیم می شوند. تفاوت این دو تکنولوژی در کابل های به کار رفته، دستگاه ذخیره تصاویر و اتصال به اینترنت می باشد.

مدل آنالوگ از این دوربین های امنیتی که نسخه های قدیمی تری از این تجهیزات نظارت تصویری می باشند، با دستگاه های ضبط کننده تصاویر DVR و کابل کواکسیال مورد استفاده قرار می گیرند.

فناوری تحت شبکه که به روزترین تکنولوژی دوربین های نظارتی می باشد، به قابلیت اتصال به اینترنت در این دوربین ها اشاره دارد و با استفاده از ضبط تصاویر در دستگاه های NVR کار می کند که گاهی هزینه بالاتری نسبت به مدل آنالوگ دارد؛ اما امکانات بسیار بیشتری را ارائه می دهد. انتخاب نوع تکنولوژی دوربین نظارتی، به عنوان اولین مورد در راهنما خرید دوربین مداربسته اهمیت زیادی دارد و بهتر است با توجه به بودجه خود و نیز اهداف امنیتی، اقدام به خرید هر کدام از این موارد نمایید.

 1. کیفیت و وضوح تصاویر

مورد سوم در بررسی راهنمای خرید دوربین مداربسته، کیفیت و وضوح تصاویر خروجی دوربین می باشد که می توان گفت در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. دوربین های نظارتی برندهای مختلف با کیفیت تصاویر متفاوتی طراحی و تولید می شوند تا مشتریان بر اساس نیاز خود کیفیت دوربین را انتخاب کنند و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای امکاناتی که نیازی به آن نیست، نباشند.

از 1 تا 8 مگاپیکسل از کیفیت و وضوح تصاویر در دوربین های امنیتی ارائه می شود که هر میزان این عدد بالاتر باشد، تصاویر با کیفیت تر و با شفافیت بیشتری خواهیم داشت. قابلیت زوم در دوربین ها هم به این عدد بستگی دارد و هر چه کیفیت دوربین پایین تر باشد، بعد از زوم کردن، تصاویر کم جزئیات تر می شوند. در نتیجه افراد باید کیفیت مورد نیاز خود از دوربین امنیتی را به عنوان یکی از موارد در راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته در نظر بگیرند که به هدف خود از یک سیستم امنیتی دست پیدا کنند.

 1. روش ذخیره سازی تصاویر

روش ذخیره سازی تصاویر نیز در راهنمایی خرید دوربین مداربسته اهمیت دارد؛ زیرا هم فناوری دوربین را تعیین می کند و هم در هزینه های کاربران تاثیر زیادی دارد. دستگاه های ضبط کننده NVR، DVR، XVR و فضای ابری اینترنت از انواع روش های ذخیره فایل و تصاویر دوربین های امنیتی هستند که هر کدام ویژگی های خاصی را ارائه می دهند.

ظرفیت حجمی این دستگاه ها برای ضبط تصاویر نیز مورد دیگری است که در راهنمای خرید انواع دوربین مداربسته باید به آن توجه شود؛ زیرا کمبود فضای ذخیره سازی تصاویر می تواند مشکلات زیادی برای کاربران ایجاد کند.

 1. ویژگی های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، هدیه پیشرفته فناوری به انسان ها می باشد که در بستر های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از این موارد در دنیای امنیت می باشد. ویژگی های هوش مصنوعی مورد دیگری از راهنما خرید دوربین مداربسته است که به سطح بالایی از امنیت و نظارت اشاره دارد. این ویژگی ها طبیعتا هزینه های خرید دوربین نظارتی را بالاتر می برند؛

اما امکانات ویژه ای را به کاربر ارائه می کنند که به خصوص برای کاربرد در فضاهای امنیتی، بسیار حائز اهمیت است. قابلیت تشخیص حرکت، تشخیص صدا، اعلان هشدار هوشمند، تمایز تحرک انسان از اشیاء و بسیاری از موارد دیگر از جمله ویژگی های هوش مصنوعی در دوربین های نظارتی می باشد که در برقراری ایمنی بیشتر به انسان ها تاثیر زیادی دارد.

راهنمایی خرید دوربین مدار بسته

راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته بر اساس ویژگی های محیطی

راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته باید به گونه ای باشد که افراد را در تمامی جنبه های انتخاب یک دوربین امنیتی مناسب هدایت کند. قابلیت دید در شب، قابلیت چرخش لنز و نیز نصب در فضای خارجی و یا داخلی، از جمله ویژگی های محیطی ای هستند که افراد باید بر اساس شرایط فضایی خود در نظر بگیرند تا از خرید یک دوربین اشتباه برای محیط خود جلوگیری کنند.

 1. قابلیت دید در شب

اگر بخواهیم یکی از موارد بسیار مهم در راهنمای خرید دوربین مداربسته را انتخاب کنیم، به قابلیت دید در شب برخورد می کنیم. امنیت مساله ای است که در همه ساعات شبانه روز ادامه دارد و با پایان روشنایی روز به اتمام نمی رسد. امکان ضبط و پخش تصاویر در تاریکی شب و یا در محیط های با نورکم از کاربردهایی است که قابلیت دید در شب به کاربران ارائه می کند که می تواند شامل تصاویر رنگی و یا سیاه و سفید باشد.

ارائه تصاویر با کیفیت و رنگی از وقایع فضا در هنگام تاریکی و یا در شب، به کاربران این امکان را می دهد که از بابت نظارت بر رویدادهای محیط خود حتی در مواقعی که در فضا حضور ندارند و یا در خواب هستند، اطمینان داشته باشند. این مساله آرامش خاطر را برای کاربران دوربین های نظارتی دید در شب فراهم می کند.

 1. قابلیت چرخش و زاویه دید

نحوه حرکت لنز دوربین برای پوشش تصاویر و نیز زاویه هایی که می تواند زیر نظر چشم تیزبین دوربین برای نظارت باشد، مساله دیگری است که در راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته جای می گیرد. برخی از دوربین ها تنها زاویه های خاصی را پوشش می دهند و یا برای زوم دوربین یا تغییر زاویه باید به صورت دستی عمل کرد؛

اما برخی دیگر از انواع دوربین های نظارتی مانند دوربین های PTZ، چرخش 360 درجه دیجیتالی را در محیط ارائه می دهند که در فضاهای وسیعی مانند فروشگاه ها به امنیت بیشتر کمک می کند. انواع مدل های دوربین های مداربسته و نیز قیمت آنها در سایت دوربین مارکت قرار داده شده است که می توانید به آسانی با مشاهده این مدل ها تصمیم گیری کنید.

 1. نحوه نصب و فضای داخلی یا خارجی

راه اندازی آسان و نصب راحت و نیز نصب در فضای داخلی و یا خارجی، مورد آخر در بررسی راهنمای خرید انواع دوربین مداربسته می باشد. دوربین های نظارتی با توجه به شکل ظاهری و نیز فناوری های به کار رفته در آن، برای فضای داخلی و یا خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های دام یا گنبدی، دوربین های بالت و دوربین های اسپیددام از انواع دوربین های مداربسته می باشند که هر کدام در فضاهای خاصی مورد کاربرد هستند.

دوربین های دام با توجه به ظرافتی که دارند، در فضاهای داخلی موثرتر هستند و دوربین های بالت به دلیل مقاومت در شرایط آب و هوایی متفاوت، برای محوطه های باز مناسب تر می باشند؛ بنابراین با در نظر گرفتن نیاز افراد از یک دوربین و نیز محل نصب، می توان گزینه مناسب را برای خود یافت. برای دریافت اطلاعات بیشتر از نکات خرید دوربین مدار بسته و نیز انتخاب دوربین امنیتی مناسب می توانید با مجموعه دوربین مارکت تماس بگیرید.

اهداف خرید دوربین در راهنما خرید دوربین مداربسته

اهداف امنیتی زیادی در ارتباط با خرید این دوربین ها وجود دارد که دانستن آن در راهنما خرید دوربین مداربسته می تواند مفید باشد. برای تجربه کامل یک خرید موفق، در نظر گرفتن این موارد نکته آخری است که ضرورت تهیه و نصب این سیستم های امنیتی برای محیط های مختلف را نمایان می کند.

 • جلوگیری از وقوع تخلفات و جرائم
 • افزایش ایمنی جان و مال افراد
 • احساس آرامش خاطر
 • کاهش تنش ها و درگیری ها
 • نظارت شبانه روزی برای امنیت بیشتر
 • کاهش هزینه پرسنل امنیتی
 • نظارت بر همه اتفاقات یک فضا

از جمله مزایای نصب دوربین های امنیتی برای کاربردهای مسکونی، تجاری، آموزشی، اداری و … می باشد که دانستن آن برای تصمیم گیری، مفید خواهد بود. برای خرید دوربین مداربسته از یک فروشگاه معتبر، می توانید به سایت دوربین مارکت مراجعه کرده و یا با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *