بلاگ

هوش مصنوعی در دوربین مداربسته چیست و چه کاربردی دارد؟

هوش مصنوعی دوربین مدار بسته

هوش مصنوعی در دوربین مداربسته، یک تکنولوژی نوین در دوربین های امنیتی است که امکانات و مزایای زیادی برای دوربین های امنیتی و کاربران آن به دنبال دارد. با گسترش جرائم و نیز اهمیت حریم خصوصی در دنیای مدرن، موضوع امنیت در جوامع مختلف تا جایی پررنگ شده است که موجب بروز روش های نوین برای ارتقاء ایمنی محیط های مختلف شده است.

همچنین نظارت ها و کنترل های ویژه نیز مانند سایر نیاز های بشر، راه حل های مدرن می‌طلبند و گویی دیگر در سبک زندگی جدید انسانها، جایی برای روش های سنتی نیست. دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی آن پیش از این یکی از راه حل های جامع تکنولوژی برای تامین امنیت بوده و هستند؛ اما در سال های اخیر و با ورود هوش مصنوعی به دنیای تکنولوژی، دوربین های نظارتی و امنیتی نیز کاربرد های ویژه تری یافته اند.

با پیشرفت فناوری، تکنولوژی های نوین هم به دنیای دوربین های امنیتی ورود پیدا کردند و این صنعت را دچار تحول کرده و امکانات این دوربین ها را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دادند. هوش مصنوعی کامپیوتری که در ادامه به بررسی دقیق تر آن خواهیم پرداخت، یکی از این تکنولوژی های جذاب و نوین دوربین های نظارتی می باشد؛ امروزه دوربین های امنیتی با هوش مصنوعی، بخش مهمی از نظارت تصویری می باشند که با فراهم کردن امکان کنترل پیشرفته تر، امنیت بالاتری را هم ایجاد می کنند.

اگر شما هم به موضوع کاربرد AI در دوربین مداربسته علاقه مند هستید، آشنایی با این فناوری و مزایای آن را در ادامه این مطلب دنبال کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از این فناوری و معرفی هوش مصنوعی دوربین مداربسته، می توانید با کارشناسان ما در دوربین مارکت در تماس باشید.

هوش مصنوعی دوربین مدار بسته

معرفی هوش مصنوعی دوربین مداربسته

هوش مصنوعی یا AI چیست؟

هوش مصنوعی یا در زبان انگلیسی  Artificial intelligence یا به اختصار AI بخشی از علم کامپیوتر می باشد که با استفاده از هوش انسانی طراحی شده است و بسیاری از وظایف را با سرعت و دقت بهتر و با خطای کمتر از انسان به انجام می رساند. به نظر می رسد در آینده ای نزدیک، هوش مصنوعی جایگزین انسان در بسیاری از عملکردها خواهد شد.

یادگیری ماشینی یا Machine Learning و نیز یادگیری عمیق یا Deep Learning شاخه ای از فناوری هوش مصنوعی هستند که کاربرد گسترده ای در رشته های مختلف دارند و در برخی از انواع دوربین هوش مصنوعی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

تکنولوژی هوش مصنوعی این امکان را به ماشین ها می دهد که توانایی های ذهن انسان را شبیه سازی کرده و سپس آن را بهبود ببخشند. از خودروهای بدون راننده تا دستیارهای هوشمند مانند سیری و الکسا تا مدل هایی مانند ChatGPT و نیز هوش مصنوعی در دوربین مداربسته، این فناوری به طور گسترده در زندگی انسان ها نفوذ کرده است و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود.

در ادامه هوش مصنوعی در دوربین مداربسته را بررسی خواهیم کرد تا درباره امکانات مضاعف این تکنولوژی در دوربین های امنیتی بیشتر بدانیم. مدل های متفاوتی از تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین مداربسته را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت نمایید.

کاربرد هوش مصنوعی در دوربین مداربسته

کاربرد هوش مصنوعی در دوربین مداربسته را می توان تحولی در امنیت هوشمند دانست. برای بسیاری از افراد این پرسش به وجود می آید که دوربین هوش مصنوعی چیست؟ دوربین هوش مصنوعی، نوعی از دوربین های نظارتی است که مانند دیگر دوربین های امنیتی، عملکرد تصویربرداری و کنترل و نظارت بر فضا را فراهم می کند؛

با این تفاوت که این دوربین ها به دلیل بهره مندی از هوش مصنوعی، امکانات جذابی را برای کاربران و نیز سازمان های امنیتی دارند. برای اینکه دوربین‌های مبتنی بر هوش مصنوعی کار کنند، داده‌ها دائماً به دستگاه ضبط‌کننده دوربین تحت شبکه ارسال شده و از طریق یک لایه هوش مصنوعی پردازش می‌شوند تا ویدیوهای خام را درک کنند. برخی از این سیستم‌ها خودآموز هستند، مانند سیستم‌هایی که از نرم‌افزار «تحلیل رفتار» استفاده می‌کنند.

با استفاده از این فناوری، هوش مصنوعی رفتار عادی منطقه را تجزیه و تحلیل می‌کند و به تدریج تعریفی از این رفتار معمولی شامل اندازه، سرعت و رنگ اشیاء خاص ارائه می‌کند. تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین مداربسته وقتی چیزی را می بیند که خارج از این رفتار معمولی باشد، به متخصصان امنیتی هشدار می دهد. توانایی ردیابی اهداف، سرعت و دقت در شناسایی و تجزیه و تحلیل اطلاعات، از امکاناتی هستند که این دوربین ها به کاربران خود ارائه می کنند. تکنولوژی های نوین برندهای معتبر مانند تکنووژی wizsense داهوا نیز از نمونه های حضور هوش مصنوعی در صنعت امنیت می باشد.

امکانات و مزایای هوش مصنوعی دوربین مدار بسته

هوش مصنوعی دوربین مدار بسته، همان طور که اشاره کردیم، امکانات و مزایای زیادی را به دنیای امنیت هدیه کرده است که هر کدام از این موارد، می توانند به عنوان نقطه عطفی در ارتقاء امنیت به شمار می آیند.

 •         دقت و سرعت بالاتر
 •         تشخیص حرکت
 •         تشخیص صدا
 •         تشخیص چهره
 •         تشخیص درجه تب بدن
 •         تراکم جمعیت و شمارش افراد
 •         تمایز انسان از حیوان و اشیاء
 •         تشخیص نفوذ
 •         نظارت شبانه روزی و هوشمند
 •         اعلام هشدار هوشمند
 •         آنالیز اطلاعات

این موارد تنها بخشی از امکانات جذاب کاربرد هوش مصنوعی در دوربین مداربسته هستند که امکان بروز خطا را در دوربین ها و نیز در تامین امنیت به شدت کاهش می دهند. امکان تجزیه و تحلیل داده ها برای شناسایی و دستگیری مجرمان، تشخیص و ردیابی پلاک خودروها و تمرکز بر یک سوژه خاص، از مزیت های بسیار زیادی هستند که هوش مصنوعی دوربین مدار بسته به دنبال دارد.

امروزه هوشمند سازی خانه با استفاده از دوربین های AI نیز بسیار پر طرفدار شده است. با مشاوران و کارشناسان ما در دوربین مارکت در تماس باشید و ضمن دریافت مشاوره و راهنمایی، در مسیر بهترین انتخاب از این دوربین ها حرکت کنید.

هوش مصنوعی در دوربین های امنیتی

معرفی هوش مصنوعی دوربین مداربسته

معرفی هوش مصنوعی دوربین مداربسته در فضاهای عمومی

همانگونه که احتمالا برای شما قابل حدس است یکی از کاربرد های ویژه دوربین های نظارتی که از هوش مصنوعی استفاده میکنند، فضاهای عمومی هستن. در این بخش به معرفی هوش مصنوعی دوربین مداربسته و کاربرد های متنوع آن در فضاهای عمومی مختلف میپردازیم.

قطعا هوش مصنوعی مانند هر تکنولوژی دیگری در اختیار سازمان های که ضابط امنیت هستند نیز قرار می‌گیرد. دوربین های تشخیص پلاک سازمان شهرداری برای کنترل ترافیک و ثبت تخلفات رانندگی نمونه ای شناخته شده از کاربرد AI در دوربین مداربسته هستند.

نمونه ای دیگر تشخیص مجرمین با استفاده از دوربین های شهری است. اگر چه این موارد می‌تواند حس نا امنی و تحت نظارت بودن در سطح شهر را به همراه داشته باشد اما در صورت استفاده صحیح می‌تواند برای امنیت جامعه مفید باشد. (به عنوان مثال ردیابی یک سالمند مبتلا به آلزایمر مفقود شده توسط دوربین های هوشمند سطح شهر).

کاربرد دیگر نیز که پس از همه گیری کرونا گسترش پیدا کرد، تشخیص ماسک بر صورت، در مکان هایی مثل سرویس های حمل و نقل عمومی و بیمارستان ها بود. از کاربرد های دیگر دوربین هوش مصنوعی در فضاهای عمومی میتوان به پارک های حیات وحش حفاظت شده، بانک ها و … اشاره کرد.

چرا دوربین هوش مصنوعی بهترین انتخاب است؟

دوربین هوش مصنوعی بهترین انتخاب برای تامین امنیت است؛ زیرا خطاهای انسانی بیشمار که در سیستم های دوربین امنیتی اجتناب ناپذیر است را برطرف خواهد کرد و با ارائه دقت و سرعت بیشتر موجب صرفه جویی در زمان و کمک به پیشرفت ایمنی خواهند شد.

این دوربین ها از هوش کامپیوتر بهره می برند و به همین دلیل، میتوانند بسیاری از عملکردهایی که از سمت انسان غیر ممکن و یا دشوار می باشد را به مرحله ظهور برسانند. با انتخاب این دوربین ها می توانید با پرداخت هزینه این دوربین از بابت ایمنی کامل و بدون نقص اطمینان داشته باشید.

انتخاب دوربین های امنیتی با هوش مصنوعی از دوربین مارکت

دوربین های امنیتی با هوش مصنوعی را با مناسب ترین قیمت انتخاب کنید. مجموعه دوربین مارکت که سابقه زیادی در فروش تجهیزات امنیتی دارد، با اهمیت به هوش مصنوعی در دوربین مداربسته، دوربین های هوشمند را در سایت خود برای کاربران قرار داده است تا با استفاده از این دوربین ها بتوانند به امنیت بیشتر دست پیدا کنند.

این مجموعه، علاوه بر ارائه کالاهای اصل، قیمت های مناسب و نیز گارانتی معتبر هم برای این محصولات عرضه می‌کند. با دریافت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما می توانید با دریافت اطلاعات دقیق، بهترین انتخاب از این دوربین ها را داشته باشید. در بلاگ دیگری از سایت دوربین مارکت درباره انواع دوربین مداربسته کوچک اطلاعات بیشتری کسب کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *