بلاگ

پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مدار بسته برای نصب دوربین در شرایطی انجام می شود که موقعیت نصب دوربین با نوع بدنه آن متناسب نباشد و شما مجبور به استفاده از پایه هایی با شکل های متفاوت هستید. استفاده دیگر پایه ها به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و تنظیم بهتر آنها جهت دید مناسب تر نیز می باشد . به دلیل آنکه دوربین های مداربسته نیز دارای انواع متفاوتی هستند بنابراین نوع پایه متناسب با آن نیز برای نصب متنوع خواهد بود.

انواع پایه دوربین مداربسته

در این مقاله از دوربین مارکت شما را با انواع پایه های مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته آشنا می کنیم .

پایه سقفی دوربین مداربسته

پایه سقفی دوربین مداربسته (Ceiling Mount)همان طور که از نام آن پیداست برای نصب دوربین در زیر سقف استفاده می گردد. این نوع پایه ها در اشکال تیوب مانند و در اندازه های مختلفی در حدود 18 تا 36 اینچ تولید می شوند.

پایه ستونی دوربین مداربسته

با استفاده از پایه های ستونی (Ceiling Mount) (Pole Brackets) می توانید دوربین را به ستون ها یا تیرک ها متصل کنید . این نوع پایه ها اغلب در محیط های باز (Outdoor)کاربرد دارند.

پایه دیواری دوربین مداربسته

از پایه های دیواری (Wall Mount Brackets) زمانی استفاده می شود که نیاز به تغییر زاویه دوربین برای دید بهتر وجود دارد برای مثال نقاطی که از میدان دید دوربین خارج هستند. طول این نوع پایه ها معمولا از 50 سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند.

پایه گوشه دوربین مداربسته

با استفاده از این نوع پایه ها (Outdoor Corner Mount) می توانید دوربین مداربسته را در کنج و گوشه دیوارها نصب نمایید. این پایه ها اغلب مناسب برای دوربین های گردان یا PTZ هستند که امکان گردش و بزرگنمایی در آن ها وجود دارد.

پایه دوربین مداربسته دام

دوربین های مداربسته دام دوربین هایی سقفی بوده و معمولا مناسب برای نصب بر روی دیوار نیستند. با این حال گاهی به دلیل قابلیت های خاص موجود در برخی از مدل های دام کاربران مایل به نصب آن ها بر روی دیوار مکان مورد نظر خود هستند. با استفاده از این نوع پایه ها امکان نصب آن ها بر روی دیوار نیز ایجاد می شود. لازم به ذکر است که انواع دیگری از این پایه ها وجود دارند که امکان نصب آداپتور و اتصالات در داخل آن ها امکان پذیر است.

پایه دی لوکس دوربین مداربسته

با استفاده از این نوع پایه ها (Deluxe Mounts)  می توانید دوربین مدار بسته خود را بر روی هر نوع سطحی اعم از میز، دیوار، سقف و.. نصب کنید . برخی از انواع این پایه ها، مجهز به دستگیره یا دکمه ای هستند که امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و تنظیم موقعیت آن را امکان پذیر می سازد.

پایه عمودی دوربین مداربسته

از پایه های عمودی اغلب به منظور افزایش یا در مواردی کاهش ارتفاع نصب دوربین مداربسته استفاده می گردد. شکل این پایه ها مانند دکل بوده و بر روی سطوح افقی نصب می شوند.

پایه نصب روی لوله دوربین مداربسته

پایه نصب روی لوله دوربین مداربسته مختص زمان هایی است که مایل هستید دوربین را بر روی لوله های گرد نصب کنید. در هنگام نصب باید از بست های سیمی برای ثابت نمودن دوربین بر روی لوله استفاده نمایید تا پایه استحکام بیشتری داشته باشد.

دسته بندی های دیگری نیز برای پایه های مورد استفاده در دوربین های مداربسته وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

پایه ی ثابت دوربین مداربسته

پایه هایی هستند که به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می روند.

پایه ی مفصلی دوربین مداربسته

ساختار پایه ی مفصلی به گونه ای است که دوربین را می توان با حرکات دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم نمود.

پایه ی گردان دوربین مداربسته

پایه ی گردان دوربین مداربسته استحکام بالایی داشته به نحوی که می تواند وزن دوربین مداربسته PTZ را تحمل کند. همچنین دوربین بر روی آن می تواند حرکت افقی ، عمودی و همچنین تغییر زاویه داشته باشد.

جنس پایه دوربین مداربسته

جنس پایه های دوربین مداربسته معمولا می تواند از پلاستیک، آلومینیوم یا آهن باشد. در زیر به آن اشاره می نماییم:

پایه پلاستیکی دوربین مداربسته

پایه های پلاستیکی معمولا از قیمت کمتری برخوردار بوده و از نظر وزنی نیز سبکتر هستند. لذا به دلیل آنکه مقاومت فیزیکی بالایی نداشته و استحکام کمتری دارند معمولا در سایز ها و طول های بزرگ تولید نمی گردند.

پایه آلومینیومی دوربین مداربسته

پایه های آلومینیومی از استحکام بیشتری نسبت به پایه های پلاستیکی برخوردارند و شکنندگی کمتری دارند. اما اغلب هزینه بالاتری نسبت به پایه های پلاستیکی دارند. معمولا پایه های آلومینیومی حداکثر تا طول 30 سانت و به صورت پیش ساخته تولید می گردند.

پایه آهنی دوربین مداربسته

این نوع از پایه ها معمولا در محل نصب ساخته می شوند. همانطور که می دانید آهن نسبت به آلومینیوم مقاوم تر و ارزان تر بوده اما سنگینی و ظاهر نه چندان جذاب پایه های آهنی از نقاظ ضعف آن ها به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *