بلاگ

فشرده سازی تصویر دوربین مدار بسته H265

مزیت های فشرده سازی تصاویر در دوربین مدار بسته مدل H265 0000591_810

دراین مقاله جهت آشنایی شما کاربران گرامی توضیحاتی در مورد دوربین مدار بسته H265 و دوربین مدار بسته H264 ارائه می گردد.

تاریخچه فشرده سازی تصویر دوربین مدار بسته H264

 همانگونه که اشاره گردید با اختراع دوربین مدار بسته نیاز های جنبی این دوربین ها چالشی برای تولید و ابداع فناوری های نوین گردید. به طور خلاصه در ابتدای تولید دوربین مدار بسته بحث ذخیره سازی اطلاعات دوربین ها بسیار مهم بود و ذخیره سازی اطلاعات بر روی کاست انجام میشد و برای ذخیره سازی تصاویر دوربین مدار بسته از فرمت های MPEG  استفاده میگردید. و با کمی پیشرفت تکنولوژی هارد ، با مقدار مشخص اطلاعات بر روی خود به بازار آمد ، اما به دلیل حجم بالای دیتا ذخیره شده در فضای هارد دیسک درون DVR  و  NVR کاربران را از لحاظ مدت زمان ذخیره  دچار مشکل می نمود.و کاربر زمان زیادی از تصاویر خود را در اختیار نداشت.

متن مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 91015108-021

می توان گفت با پیشرفت تکنولوژی ذخیره سازی تصاویر، فرمت دوربین مدار بسته  H264 و دوربین مدار بسته H265 وارد بازار شد که تحول شگفت انگیزی در ذخیره سازی تصاویر دوربین مدار بسته ایجاد نمود.

دوربین مدار بسته H264

فرمت  دوربین مدار بسته  H264 باعث گردید  حجم ذخیره سازی نسبت به فرمت های قدیمی  ذخیره سازی تا حدود 50 درصد کمتر فضای هارد دیسک را بدون اینکه باعث افت کیفیت تصویر گردد را ارتقا دهد که به همین منظور این تکنولوژی جایگزین فرمت های قدیمی در تولید دوربین مدار بسته گردید.

نحوه کارایی  دوربین مدار بسته H264 و دوربین مدار بسته H265

مولفه های موثری در کیفیت تصویر که رابطه مستقیم با حجم اشغال شده در فضای هارد دیسک را دارند عبارت اند از : نرخ بیت ،رزولیشن ، تعداد فریم های تصویر  و ….

 با پایین اوردن این مولفه ها می توان حجم فایل های ذخیره شده را کاهش داد که با این روش کیفیت تصاویر نیز پایین می ایند و این روش را نمی توان جایگزین مناسبی دانست. ولی در سیستم دوربین مداربسته H264 روش کار به صورت ذیل می باشد.

در سیستم دوربین مدار بستهH264 ، ابتدا تصاویر به صورت پشت سر هم قرار گرفته شده و با یک دیگر مقایسه میشوند این مقایسه به این صورت است که وضعیت تمامی پیکسل های تشکیل دهنده تصویر بررسی شده و اگر تغییری ایجاد شده باشد ( حرکت یا بالا و پایین رفتن میزان نور ) تصاویر جدید ذخیره میشوند ، این ذخیره تصویر به این معنی است که فقط قسمت هایی که دچار تغییر شده اند ذخیره میشوند و مابقی تصاویر که دچار تغییر نشده اند از تصویر قبلی باقی میمانند .

متن مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 91015108-021

دوربین مدار بسته H265

 H265یک روش و استاندارد در فشرده سازی تصاویر دوربین مداربسته است که با استفاده از این  تکنوژی با نام اصلی ) HEVCHigh Efficiency Video Coding ) میتوان میزان فضای اشغال شده در حافظه هارد را بسیار کم کرد .

در سیستم نظارت تصویری یکی از پارامترهای مهم میزان فضای حافظه مورد نیاز ذخیره سازی میباشد که فرمت دوربین مدار بسته H265 یکی از بهترین انتخاب ها میباشد  .

این فرمت ذخیره سازی در واقع یک کد گذاری فایل های خام تصاویر دوربین مدار بسته میباشد این رمز گذاری بدون افت کیفت تصاویر است به این معنی که کیفیت تصاویر معادل خروجی اصلی دوربین مدار بسته است اما کاهش 50 درصدی نسب به فرمت دوربین مدار بسته H264  انجام شده است

استفاده از دوربین مدار بسته H265 در سیستم های بزرگ و قدرت مند شبکه ای بسیار الزامی است زیرا در این روش پهنای باند مصرفی بین 40-80 درصد کاهش میابد .

متن مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 91015108-021

تفاوت H264 و H265 چیست؟

اگر بخواهیم به طور درست ومنطقی تفاوت H264 و H265 را بررسی کنیم  باید دو سیستم مشابه به هم را در کنار هم بگذاریم و عواملی  مانند حجم دیتا ، سرعت رمز گذاری ، پهنای باند ، نرخ  بیت ریت را بررسی کنیم که در  سیستم H265  حجم دیتا تا 50 درصد کاهش یافته  ، سرعت رمز گذاری بسیار بالاتر رفته است  پهنای باند کاهش یافته 40-80 درصدی و نرخ بیت ریت کاهش یافته 50 درصدی را مشاهده کرد.

ابزار های دیدن تصاویرH265

ابزار ها  و نرم افزای های بسیاری برای نمایش این فایل ها وجود دارد این نرم افزار ها مانند یک کلید برای باز کردن و نمایش این فایل ها میباشد  که ما چند نمونه از این ابزار ها را برای شما معرفی میکنیم:

VLC player

AVC HD player

GOM  player

 به طور کل می توان گفت با پیشرفت تکنولوژی ، ذخیره اطلاعات با فضای کمتر و حجم بالاتر نیاز کاربران را با فناوری  دوربین مدار بسته H264 و دوربین مدار بسته H265  برطرف نموده و سرعت بیشتر انتقال اطلاعات ، این سیستم را  به روزتر گردانیده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان فنی ما تماس حاصل فرمایید.

گروه دوربین مارکت با سابقه ای ده ساله در زمینه فروش دوربین مدار بسته ، مشاوره ، طراحی ، و اجرا با افتخار آماده ارائه خدمات با گارانتی محصولات جهت اطمینان شما مشتریان گرامی میباشد.

متن مشاوره و راهنمایی رایگان با شماره ویژه : 91015108-021

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *