بلاگ

انواع شکل ظاهری دوربین مداربسته

دوربین مداربسته بر اساس ظاهر

انواع دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری به دسته های متفاوتی تقسیم می شود. زمانی که بحث امنیت در فضاهای مختلف مطرح می شود، چه یک فضای مسکونی باشد و چه فضای تجاری و اداری، اشکال متفاوتی از دوربین های مداربسته برای کمک به تامین امنیت فضا وارد عمل می شوند. نظارت به یک مساله حیاتی در همه فضاهای حضور انسان تبدیل شده است و امروزه در همه محیط پیرامون خود دوربین های امنیتی نصب شده برای نظارت را مشاهده می کنیم.

تجربه احساس امنیت از طریق این دوربین ها باعث شده است که تقاضا برای خرید و نصب این تجهیزات در میان مردم افزایش پیدا کند؛ اما گاهی انتخاب دوربین مناسب برای هر فضا، به دلیل وجود انواع دوربین مداربسته بر اساس ظاهر و نیز ویژگی های فنی کاری دشوار است؛ زیرا این دوربین ها بر اساس مشخصات فنی و ظاهری خود، کاربردهای مختلفی در فضاهای متفاوت دارند؛ بنابراین اگر قصد خرید دوربین مداربسته برای نظارت بر رویدادهای محیط خود را دارید، در این مطلب با معرفی انواع دوربین مداربسته از لحاظ شکل ظاهری با ما همراه باشید. هم چنین برای دریافت مشاوره تخصصی تر می توانید با کارشناسان ما در مجموعه دوربین مارکت تماس بگیرید.

دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری

فروش دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری

دوربین امنیتی بالت یکی از انواع شکل دوربین مداربسته

دوربین بالت یکی از انواع شکل دوربین مداربسته و نوعی از دوربین های امنیتی استوانه ای شکل است که برای بسیاری از کاربردها مناسب می باشد. این دوربین ها دارای مقاوت بالایی هستند و به دلیل قرار گرفتن لنز درون محفظه، در برابر شرایط آب و هوایی و گرد و غبار مقاوم تر هستند. دوربین های بالت در فضاهای خارجی عملکرد بسیار خوبی را از خود ارائه می دهند و هم بر روی سقف و هم دیوار قابل نصب هستند.

این دوربین ها مزایای بسیاری زیادی برای کاربران دارند که از جمله آنها می توان به ضد آب بودن، ضد ضربه بودن و نیز امکان نظارت از راه دور برای برخی از فناورب های آن اشاره کرد. دوربین های استوانه ای شکل در دو مدل با فناوری های آی پی و آنالوگ طراحی می شوند که هر کدام از این تکنولوژی ها بر اساس نیازهای امنیتی افراد به کار می روند؛

بنابراین با در نظر گرفتن شرایط فضای خود و نیز هدف خود از نصب دوربین مداربسته، بهترین مدل از این دوربین های کاربردی را انتخاب کنید. مدل های متفاوتی از دوربین های بالت را می توانید در سایت دوربین مارکت مشاهده کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

بررسی دوربین امنیتی دام در انواع ظاهر دوربین مدار بسته

در ادامه بررسی انواع ظاهر دوربین مدار بسته به یکی از دوربین های جذاب و کاربردی در صنعت امنیت می رسیم. دوربین های دام به دلیل ظاهر گنبدی شکلی که دارند، نام گذاری شده اند. دوربین های DOME یکی از انواع رایج و پرکاربرد دوربین های امنیتی هستند که برای نظارت هم در محیط های خارجی و هم محیط های داخلی طراحی شده اند؛

اما در فضاهای داخلی، عملکرد بهتری را از این دوربین ها شاهد هستیم. دوربین های دام به دلیل شکل ظاهری خاصی که دارند، بر روی سقف قابل نصب هستند؛ این دوربین ها هم فناوری های متفاوت آنالوگ و تحت شبکه را ارائه می کنند که شما باید بر اساس نیاز محیط خود این دوربین ها را انتخاب کنید.

شکل دوربین مداربسته

شکل های مختلف دوربین مداربسته

دوربین فیش آی

دوربین های Fish Eye یا چشم ماهی، نوع دیگری از دوربین در معرفی انواع دوربین مداربسته از لحاظ شکل ظاهری می باشد که با زاویه وسیع دید لنز آن شناخته می شود. این دوربین ها به دلیل شباهت تصاویر با زاویه دید ماهی، این گونه نام گذاری شده اند. زاویه باز دوربین، تصاویر پویا و قابلیت پوشش کامل محیط از ویژگی های مثبت دوربین های چشم ماهی است که این دوربین ها را بسیار پرطرفدار کرده است.

انواع شکل ظاهری دوربین مداربسته؛ دوربین اسپیددام

دوربین اسپیددام یکی از انواع شکل ظاهری دوربین مداربسته است که بسیار مشابه دوربین های دام می باشد؛ با این تفاوت که قابلیت چرخش در محیط را ارائه می کند. این قابلیت به ویژه در فضاهای بزرگی مانند فروشگاه ها و سالن های کارخانه ها مزایای زیادی دارد و باعث می شود که بتوان از یک دوربین اسپیددام در یک فضای بزرگ به جای چند دوربین بدون قابلیت چرخش لنز استفاده کرد. این دوربین ها به چپ و راست و بالا و پایین می چرخند و امکان زوم کردن تصویر را هم دارند؛

در نتیجه دوربین های اسپیدادم یا PTZ را می توان گزینه خوبی برای تامین امنیت در فضاهای بزرگ تر دانست. انواع شکل دوربین مداربسته برای کاربرد های متفاوتی طراحی شده اند و این نوع دوربین برای کاربرد های نظارتی در فضای بزرگ بهترین گزینه هستند. طراحی های متنوع این دوربین ها هم در سایت مجموعه دوربین مارکت قابل مشاهده هستند.

دوربین های کوچک و مینیاتوری

بررسی انواع دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری ما را وارد دنیایی از طراحی و شکل های متنوع دوربین خواهد کرد. یکی دیگر از انواع شکل ظاهری دوربین مداربسته، دوربین های کوچکی هستند که حتی گاهی با چشم قابل دیدن نیستند. این دوربین ها در قطعه های مختلف و در دستگاه های متفاوتی به کار می روند.

دوربین های لامپی، دوربین های درون خودکار، دوربین های درون عینک و بسیاری دیگر از انواع  این دوربین ها را می توان در بازار مشاهده کرد. برخی از افراد انتقادهایی را به سمت این دوربین ها وارد کرده اند و این تجهیزات را ورود به حریم خصوصی انسان ها می دانند؛ زیرا در بسیاری از مواقع افراد از وجود این دوربین ها در فضا مطلع نیستند.

دوربین مداربسته از لحاظ شکل ظاهری

شکل ظاهری دوربین مداربسته

انتخاب دوربین بر اساس انواع دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری

انتخاب دوربین بر اساس انواع دوربین مداربسته از نظر شکل ظاهری، تا حد زیادی به محیط نصب دوربین و اهداف امنیتی فضا بستگی دارد. با در نظرگرفتن نیاز خود و بودجه ای که برای خرید این دوربین ها مد نظر دارید، بهترین نوع از این سیستم های امنیتی پیشرفته را انتخاب کنید تا به بالاترین میزان از امنیت در فضا دست پیدا کنید.

مجموعه دوربین مارکت صدها مدل از انواع دوربین مداربسته بر اساس ظاهر و نیز تکنولوژی را در سایت خود قرار داده است تا کاربران گرامی بتوانند بر اساس نیاز خود درباره انتخاب این دوربین ها تصمیم گیری کنند. برای دریافت مشاوره تخصصی درباره انواع این دوربین ها با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *