خبرخوان

بلاگ

پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مدار بسته برای نصب دوربین در شرایطی انجام می شود که موقعیت نصب دوربین با نوع بدنه آن متناسب نباشد و شما مجبور به استفاده از پایه هایی با شکل های متفاوت هستید. استفاده دیگر پایه ها به منظور استقرار و قرار گیری صحیح دوربین ها و تنظیم بهتر آنها جهت دید مناسب تر نیز می باشد . به دلیل آنکه دوربین های مداربسته نیز دارای انواع متفاوتی هستند بنابراین نوع پایه متناسب با آن نیز برای نصب متنوع خواهد بود.

انواع پایه دوربین مداربسته

در این مقاله از دوربین مارکت شما را با انواع پایه های مورد استفاده در نصب دوربین مداربسته آشنا می کنیم .

پایه سقفی دوربین مداربسته

پایه سقفی دوربین مداربسته (Ceiling Mount)همان طور که از نام آن پیداست برای نصب دوربین در زیر سقف استفاده می گردد. این نوع پایه ها در اشکال تیوب مانند و در اندازه های مختلفی در حدود 18 تا 36 اینچ تولید می شوند.

پایه ستونی دوربین مداربسته

با استفاده از پایه های ستونی (Ceiling Mount) (Pole Brackets) می توانید دوربین را به ستون ها یا تیرک ها متصل کنید . این نوع پایه ها اغلب در محیط های باز (Outdoor)کاربرد دارند.

پایه دیواری دوربین مداربسته

از پایه های دیواری (Wall Mount Brackets) زمانی استفاده می شود که نیاز به تغییر زاویه دوربین برای دید بهتر وجود دارد برای مثال نقاطی که از میدان دید دوربین خارج هستند. طول این نوع پایه ها معمولا از 50 سانتی متر بیشتر تجاوز نمی کند.

پایه گوشه دوربین مداربسته

با استفاده از این نوع پایه ها (Outdoor Corner Mount) می توانید دوربین مداربسته را در کنج و گوشه دیوارها نصب نمایید. این پایه ها اغلب مناسب برای دوربین های گردان یا PTZ هستند که امکان گردش و بزرگنمایی در آن ها وجود دارد.

پایه دوربین مداربسته دام

دوربین های مداربسته دام دوربین هایی سقفی بوده و معمولا مناسب برای نصب بر روی دیوار نیستند. با این حال گاهی به دلیل قابلیت های خاص موجود در برخی از مدل های دام کاربران مایل به نصب آن ها بر روی دیوار مکان مورد نظر خود هستند. با استفاده از این نوع پایه ها امکان نصب آن ها بر روی دیوار نیز ایجاد می شود. لازم به ذکر است که انواع دیگری از این پایه ها وجود دارند که امکان نصب آداپتور و اتصالات در داخل آن ها امکان پذیر است.

پایه دی لوکس دوربین مداربسته

با استفاده از این نوع پایه ها (Deluxe Mounts)  می توانید دوربین مدار بسته خود را بر روی هر نوع سطحی اعم از میز، دیوار، سقف و.. نصب کنید . برخی از انواع این پایه ها، مجهز به دستگیره یا دکمه ای هستند که امکان دسترسی به دوربین مدار بسته و تنظیم موقعیت آن را امکان پذیر می سازد.

پایه عمودی دوربین مداربسته

از پایه های عمودی اغلب به منظور افزایش یا در مواردی کاهش ارتفاع نصب دوربین مداربسته استفاده می گردد. شکل این پایه ها مانند دکل بوده و بر روی سطوح افقی نصب می شوند.

پایه نصب روی لوله دوربین مداربسته

پایه نصب روی لوله دوربین مداربسته مختص زمان هایی است که مایل هستید دوربین را بر روی لوله های گرد نصب کنید. در هنگام نصب باید از بست های سیمی برای ثابت نمودن دوربین بر روی لوله استفاده نمایید تا پایه استحکام بیشتری داشته باشد.

دسته بندی های دیگری نیز برای پایه های مورد استفاده در دوربین های مداربسته وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

پایه ی ثابت دوربین مداربسته

پایه هایی هستند که به منظور قرارگیری دوربین در حالت ثابت به کار می روند.

پایه ی مفصلی دوربین مداربسته

ساختار پایه ی مفصلی به گونه ای است که دوربین را می توان با حرکات دو حالته ( چپ و راست) یا چهار حالته ( چپ و راست – بالا و پایین ) در زاویه ی دید مناسب و مورد نظر به روش دستی تنظیم نمود.

پایه ی گردان دوربین مداربسته

پایه ی گردان دوربین مداربسته استحکام بالایی داشته به نحوی که می تواند وزن دوربین مداربسته PTZ را تحمل کند. همچنین دوربین بر روی آن می تواند حرکت افقی ، عمودی و همچنین تغییر زاویه داشته باشد.

جنس پایه دوربین مداربسته

جنس پایه های دوربین مداربسته معمولا می تواند از پلاستیک، آلومینیوم یا آهن باشد. در زیر به آن اشاره می نماییم:

پایه پلاستیکی دوربین مداربسته

پایه های پلاستیکی معمولا از قیمت کمتری برخوردار بوده و از نظر وزنی نیز سبکتر هستند. لذا به دلیل آنکه مقاومت فیزیکی بالایی نداشته و استحکام کمتری دارند معمولا در سایز ها و طول های بزرگ تولید نمی گردند.

پایه آلومینیومی دوربین مداربسته

پایه های آلومینیومی از استحکام بیشتری نسبت به پایه های پلاستیکی برخوردارند و شکنندگی کمتری دارند. اما اغلب هزینه بالاتری نسبت به پایه های پلاستیکی دارند. معمولا پایه های آلومینیومی حداکثر تا طول 30 سانت و به صورت پیش ساخته تولید می گردند.

پایه آهنی دوربین مداربسته

این نوع از پایه ها معمولا در محل نصب ساخته می شوند. همانطور که می دانید آهن نسبت به آلومینیوم مقاوم تر و ارزان تر بوده اما سنگینی و ظاهر نه چندان جذاب پایه های آهنی از نقاظ ضعف آن ها به شمار می رود.

تفاوت دوربین مداربسته HD و FULL HD

تفاوت دوربین مداربسته HD و FULL HD

در دوربین مداربسته کیفیت پخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کیفیت تصویر HD و FULL HD از جمله اصطلاحات رایج تری هستند که حتما به گوشتان خورده است در این مقاله از دوربین مارکت قصد داریم به تفاوت های میان این دو بپردازیم.

دوربین مدار بسته HD

High Defenition که به اختصار HD خوانده می شود از نظر لغوی به معنای کیفیت بالا می باشد. دوربین های مدار بسته در انواع و کارایی های مختلفی تولید می شوند و بنابراین هر کدام ارائه کننده کیفیت تصویر و یا رزولوشن متفاوتی هستند. HD در واقع بیان کننده رزولوشن ۷۲۰*۱۲۸۰ پیکسل است. به رزولوشن HD اصطلاحا رزولوشن 720 هم گفته می شود. پس منظور از کیفیت HD همان رزولوشن 720P در دوربین های مدار بسته است و دوربینی که دارای این رزولوشن است را نیز اصطلاحا دوربین 720 یا HD نیز می نامند.

در مقیاس مگاپیکسلی این رزولوشن تقریبا برابر با 1 مگاپیکسل در نظر گرفته می شود. اعداد 720 و 1080 معرف رزولوشن های افقی هستند. در نتیجه، دوربین های HD با رزولوشن 720p می توانند تصویر با کیفیت 1280×720 پیکسل ارائه کنند.

از نظر کارایی، کیفیت HD، کیفیت قابل قبولی در دوربین های مداربسته محسوب می شود. در این دوربین ها امکان زوم کردن و مشاهده جزئیات سوژه ها به صورت جزئی امکان پذیر است.

هر چه کیفیت تصاویر کمتر باشد حجم کم تری از فضای ذخیره سازی اشغال شده و پهنای باند کمتری نیز اشغال می شود. تصاویر گرفته شده توسط دوربین های HD به نسبت دارای حجم کمتری هستند، پس در نتیجه پهنای باند و فضای ذخیره سازی به مراتب کمتری را نسبت به دوربین های با رزولوشن های بالاتر اشغال می کنند. این یکی از دلایلی است که استفاده از آنها رایج تر است.

تفاوت فرمت HD و Megapixel

در حوزه مگاپیکسل می توان هر دوربین مداربسته ای را که دارای رزولوشنی بیش از یک میلیون پیکسل است، یک دوربین مگاپیکسل محسوب می کرد. با این حال فرمت HD نیز با کمی اختلاف می تواند زیر مجموعه ای از مگاپیکسل باشد. در بازار سیستم های نظارت تصویری و مداربسته کمترین رزولوشن در محدوده مگاپیکسل، رزولوشن 1.3 مگاپیکسل است که مقدار آن برابر با 1280×1024 پیکسل (یا 1.3 میلیون پیکسل) می باشد. با پیشرفت تکنولوژی در حال حاضر نیز شاهد دوربین هایی با رزولوشن 10 مگاپیکسل در بازار هستیم. با توجه به توضیحات گفته شده از لحاظ فنی دوربین مداربسته با کیفیت HD، جزء دوربین های مگاپیکسلی محسوب نمی گردد اما از لحاظ عرفی آن را جزو همین دسته می شناسند.

مزایای دوربین مداربسته HD

یکی از مزایای مهم دوربین مدار بسته HD این است که به راحتی می توان آن را جایگزین دوربین های آنالوگ قدیمی و تیوی لاینی نمود. زیرا این دوربین ها با سیستم های NTSC یا PAL کاملا سازگار بوده و برای ارتقا سیستم خود دیگر نیازی به هزینه های اضافی برای کابل کشی جدید نخواهید داشت.

دوربین مدار بسته Full HD

دوربین مدار بسته Full HD دارای فرمت Full HD برابر با ۱۰۸۰x۱۹۲۰ پیکسل می باشد که در محدوده مگاپیکسلی نیز معادل با 2 مگاپیکسل است. دوربین مدار بسته Full HD دارای کیفیت تصویر بالاتری نسبت به دوربین HD بوده و در نتیجه میزان بیشتری از فضای ذخیره سازی و پهنای باند را مصرف می کند. اما یک مزیتی که دوربین های FULL HD دارند این است که با توجه به کیفیت تصویر بالاتر آن ها امکان مشاهده جزئیات بیشتری از تصویر امکان پذیر خواهد بود.

تفاوت دوربین مداربسته HD و Full HD

کیفیت تصویر

مهم ترین تفاوت میان دوربین های HD و FULL HD وضوح تصویر یا همان رزولوشنی است که در تصاویر آن ها نمایان می شود. کیفیت تصویر دوربین هایی با رزولوشن 1080 بسیار بالاتر از دوربین های 720 است، به همین دلیل توصیه می شود برای مکان هایی که مسائل امنیتی و نظارت تصویری در آنها از حساسیت بالایی برخوردارند و مشاهده جزئیات تصویر نیز با اهمیت است از دوربین های FULL HD استفاده شود.

پهنای باند و فضای ذخیره سازی

در دوربین های مداربسته هر چه کیفیت تصاویر بالاتر باشد حجم آنها نیز بیشتر می شود در نتیجه برای انتقال آن ها به پهنای باند بیشتری نیاز خواهید داشت. همچنین برای ذخیره کردن آنها نیز نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری می باشد. در نتیجه دوربین هایی با رزولوشن 1080 یا FULL HD نیازمند پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری هستند.

قیمت دوربین مداربسته

قیمت دوربین مداربسته نیز یکی دیگر از تفاوت های موجود میان دوربین های HD و FULL HD است. قاعدتا هزینه ای که باید برای خرید دوربین های 1080 پرداخت کنید بسیار بیشتر از دوربین های 720 است به همین دلیل شاید دوربین های 720 از محبوبیت بیشتری برخوردار باشند. علاوه بر این پروژه های مداربسته ای که در آن از دوربین های 1080 استفاده می شود نیازمند NVR های قوی تری نیز هستند که باز هم باعث افزایش هزینه ها می شود.

همچنین برای مشاهده بهتر تصاویر FULL HD باید از مانیتورهایی با قابلیت پخش مناسب استفاده کرد تا تصاویر را با همان رزولوشنی که ثبت می شوند پخش کنند. به همین دلیل به صورت کلی هزینه سیستم های مداربسته ای با کیفیت FULL HD بالاتر است و شاید کمتر مورد توجه مشتریان قرار گیرد.

فروشگاه دوربین مارکت در زمینه ی فروش و پخش دوربین مداربسته ارزان ، دوربین مداربسته آی پی ، دوربین مداربسته دام ، دوربین مداربسته بولت ، دوربین مداربسته دید در شب ، دوربین مداربسته بیسیم ، دستگاه دی وی آر ، پکیج دوربین مداریسته فعالیت دارد . 

دوربین مداربسته داهوا | قیمت دوربین مداربسته داهوا | نمایندگی داهوا

معرفی دوربین مداربسته داهوا

شرکت دوربین مداربسته داهوا در سال 2001 بنیان گذاری شد و فعالیت خود را در عرصه تولید سیستم های نظارت تصویری و امنیتی اعم از دوربین مداربسته آغاز کرد. درآمد شرکت Dahua Technology در سال 2016 بالغ بر 2.1 میلیون دلار بوده است. داهوا حدود 11000 کارمند و تعداد 35 شرکت وابسته در سراسر جهان دارد. محصولات کمپانی Dahua شامل دوربین مدار بسته HDCVI، دوربین مداربسته تحت شبکه ، راه‌حل‌های HDCVI (پکیج آماده analog-to-HD)، دستگاه DVR و NVR، دوربین مداربسته PTZ یا اسپید دام، دوربین مداربسته فیش آی (Fish-eye) و غیره است.

شرکت داهوا بر اساس گزارش IHS در سال 2015 ، دومین سهم بزرگ بازار دوربین مدار بسته را داشته و دارد. پکیج های داهوا از دوربین های مداربسته با کیفیت و پیشرفته گرفته تا نرم افزار انتقال تصویر، کیفیت، اطمینان و ثبات بی‌نظیری ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه محصولات شرکت داهوا مبتنی بر پلتفرم باز طراحی شده‌ است ، انعطاف پذیری بالایی داشته و به راحتی با دیگر سیستم‌ها ادغام می‌شوند. محصولات Dahua قابل نصب و استفاده در مراکز، صنایع و کسب‌وکارهای زیادی مانند بانک ها و موسسه های مالی اعتباری، فروشگاه های زنجیره‌ای و مغازه های خرده فروشی، کارخانجات، هتل ها و مسافرخانه ها، مراکز تفریحی، سالن ها و استادیوم های ورزشی (ورزشگاه ها)، جاده ها و شهرها، صنعت حمل و نقل و بسیاری صنایع دیگر هستند.

شرکت داهوا با تولید محصولات پیشرفته و پیشگام در صدد ایجاد ارتباط طولانی مدت با شرکا و شرکت های وابسته به خود در سراسر جهان است. داهوا برای دستیابی به این مهم از تیم R&D (تحقیق و توسعه) شامل 3000 متخصص بهره می‌برد و تاکنون حدود 600 ثبت اختراع (پتنت) داشته است.

پس از گذشت حدود 20 سال ، اکنون Dahua Technology نامی آشنا در صنعت نظارت تصویر و بازار دوربین مداربسته است و در 17 کشور دنیا نماینده دارد.

انواع محصولات داهوا

داهوابرای سهولت انتخاب راه‌حل ( پکیج دوربین مداربسته ) مناسب توسط مشتریان، شرکت داهوا کلیه محصولات از جمله از دوربین مداربسته و دستگاه دی وی ار و ان وی ار را در سه سطح ارائه می‌کند. دامنه ی این 3 سطح کالاها از محصولات مقرون به صرفه با قیمت مناسب تا محصولاتی با تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن متغیر است و شامل سری Lite، سری Pro و سری Ultra هستند. لازم به ذکر است محصولات هر سه سطح با کیفیت بالا ساخته شده و دارای گارانتی می‌باشند. 

پکیج دوربین مداربسته داهوا مخصوص اماکن مختلف

اماکنی مانند مراکز تفریحی، ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی و مراکز تفریحی نیازهای مشابهی جهت تامین امنیت لازم دارند. شرکت داهوا در پکیج‌هایی که برای این اماکن در نظر گرفته است، از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره گرفته تا نیازهای خاص این مراکز را مرتفع سازد. از دوربین های مدار بسته داهوا در بسیاری از استادیوم‌ها و شهر بازی ها استفاده شده است. 

نصب دوربین مداربسته داهوا جهت کنترل ترافیک

تصادفات جاده‌ای و شهری هر روزه رخ می‌دهند. کاهش تصادفات با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز موضوع مهمی دردنیای مدرن است. در پکیج های دوربین مداربسته کنترل ترافیک برند داهوا از تکنولوژی‌های مانند کنترل چراغ قرمز، تشخیص سرعت ، دوربین مداربسته پلاک خوان ، کنترل ورود و خروج ، پارکینگ هوشمند و دیگر قابلیت‎ها جهت افزایش هوشیاری رانندگان هنگام رانندگی، و همچنین بهبود مدیریت ترافیک بهره گرفته شده است . پکیج های کنترل ترافیک داهوا مجموعه‌ای از ابزارهای منحصربفرد و پیشرفته هستند که می‌توانند چندین تخلف را بطور همزمان ضبط کرده و در ارتقاء امنیت جاده ها بسیار موثر باشند.تصادفات جاده‌ای و شهری هر روزه رخ می‌دهند. کاهش تصادفات با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز موضوع مهمی دردنیای مدرن است. در پکیج های دوربین مداربسته کنترل ترافیک برند داهوا از تکنولوژی‌های مانند کنترل چراغ قرمز، تشخیص سرعت ، کنترل ورود و خروج ، پارکینگ هوشمند و دیگر قابلیت‎ها جهت افزایش هوشیاری رانندگان هنگام رانندگی، و همچنین بهبود مدیریت ترافیک بهره گرفته شده است . پکیج های کنترل ترافیک داهوا مجموعه‌ای از ابزارهای منحصربفرد و پیشرفته هستند که می‌توانند چندین تخلف را به طور همزمان ضبط کرده و در ارتقاء امنیت جاده ها بسیار موثر باشند.

دوربین مداربسته داهوا در حمل و نقل

پکیج‌های صنعت حمل و نقل شرکت داهوا تصاویر زنده و ضبط شده واضح و شفافی ارائه می‌دهند. بهره‌گیری از تکنولوژی‌هایی مانند ANPR و تشخیص چهره (face detection) باعث بهبود عملکرد این دوربین های مدار بسته می‌شود. استفاده از دوربین های مداربسته پارانومیک (با زاویه دید 180 درجه) و ترمال (حرارتی) باعث نظارت هرچه بهتر می‌شود.

نصب دوربین مداربسته داهوا برای منزل

با افزایش روند شهرنشینی، منازل به مکانی مهم و امن برای خانواده تبدیل شده و معمولا افراد خانواده بیشتر وقت خود را در کنار هم در خانه می‌گذرانند. پکیچ‌های پیشرفته دوربین مداربسته داهوا، مخصوص منازل، فضای خانه را امن کرده و از این طریق آسودگی خاطر به افراد می‌بخشد.

نصب دوربین مداربسته داهوا در مغازه و فروشگاه ها

در پکیج های دوربین مداربسته داهوا، مخصوص فروشگاه‌ها، از تکنولوژی های مخصوصی اعم از سنسور حرارتی، شمارشگر افراد، کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها، کنترل صندوق و غیره استفاده شده است. استفاده از پکیج‌های دوربین مدار بسته Dahua علاوه بر تامین امنیت، به بهبود مدیریت کسب‌وکار شده و ایده‌هایی برای افزایش فروش می‌شود. بطور مثال با بهره‌گیری از سنسور حرارتی مدیر فروشگاه می‌تواند بخش‌هایی که خریداران بیشتر ایستاده‌اند و بازدید کرده‌اند، و یا بخش‌هایی که بیشتر در دید مشتریان بوده‌اند را مشخص کنند.

دوربین مدار بسته داهوا در صنعت انرژی

در کارخانجات ، مراکز صنعتی و حساس امکان هرگونه اتفاق جبران ناپذیری از جمله دزدی، فجایع طبیعی ، فعالیت‌های تروریستی و غیره وجود دارد. از این بابت با نصب دوربین مداربسته و نظارت دقیق می‌توان اولا از وقوع حوادث و تخریب زیرساخت‌های کلیدی جلوگیری کرده و یا در صورت بروز هرگونه مشکل بحران را مدیریت کرد.

همچنین با نصب دوربین مداربسته در کارخانجات و مراکز صنعتی می‌تواند به پروسه خط تولید نظارت داشت و از صحت انجام امور اشخاص یا روبات‌های خط تولید اطمینان حاصل کرد.

نصب دوربین مداربسته داهوا در بانک ها

هر روزه میلیون‌ها تراکنش بانکی انجام می‌شود. بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری پیوسته در خطر سرقت هستند. از طرفی ارائه هرچه بهتر خدمات به مشتریان از دیگر دغدغه‌های این مراکز است.

در پکیج‌های دوربین مدار بسته داهوا، مخصوص بانک ها و موسسات مالی، از آخرین و مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها برای تامین امنیت این اماکن و تراکنش‌های روزانه و بهبود مدیریت موثر در جهت جلب رضایت مشتریان استفاده شده است.

دوربین پلاک خوان

دوربین پلاک خوان

دوربین های مداربسته پلاک خوان سری ANPR

قابلیت شمارش یا تشخیص خودکار سوژه در بسیاری از دوربین های مداربسته وجود دارد و به عنوان یک تکنولوژی کارآمد و متحول کننده در صنعت سیستم های نظارتی و امنیتی محسوب می گردد.

یکی از شرکت هایی که این دوربین ها را تولید می کند شرکت هایک ویژن است. با استفاده از تکنولوژی به کاررفته در این نوع از دوربین ها در کنار نرم افزار مدیریت تصاویر iVMS-5200 بسیاری از مشکلات ترافیکی ، مدیریت مکان کسب و کار، پارکینگ های بزرگ و ... برطرف می گردد.

دوربین های ANPR دوربین های مداربسته ای هستند که می توانند به طور اتوماتیک بر رخداد های ترافیکی نظارت داشته باشند. از جمله کاربرد های مهم آن این است که می توانند پلاک انواع وسایل نقلیه را خوانده یا تشخیص دهند.

این دوربین ها قادرند پلاک خودرو ها را در بین لاین های مختلف تشخیص دهند. همچنین از جمله ویژگی های مهم آن ها امکان تشخیص پلاک خودروها در شرایط آب و هوایی بد یا نور نامساعد است. دوربین های ANPR توانایی شناسایی و تشخیص پلاک خودرو را از طریق سیستم تجزیه و تحلیل خود داشته و در 4 سری طبقه بندی می گردند. اطلاعات پس از ثبت توسط دوربین ها به مرکز مدیریت هوشمند سیستم یا دستگاه ضبط NVR (مجهز به نرم افزار iVMS-5200 ) ارسال می گردند.

ویژگی دوربین مداربسته ANPR

 1. هر دوربین ANPR می تواند سطح جاده ها یا خیابان ها را تا دو لاین پوشش دهد .
 2. در این دوربین ها امکان ذخیره اطلاعات و ارائه فهرستی از وسایل نقلیه عبوری متخلف وجود دارد .
 3. دوربین می تواند به خوبی وضعیت جاده را بررسی کرده و موانع فیزیکی را تشخیص دهد .
 4. این دوربین ها مجهز به لنزهای موتوردار هستند که امکان زوم کردن از راه دور را فراهم می کنند .

نحوه عملکرد دوربین مداربسته ANPR

نحوه عملکرد یک دوربین ANPR اینگونه است که با عبور یک وسیله نقلیه از مقابل یک دوربین ANPR، شماره پلاک آن توسط دوربین تشخیص داده می شود و سپس با مراجعه به دیتای موجود در نرم افزار که از پیش در حافظه دوربین قرار داده شده سوابق آن به سرعت مورد بررسی قرار می گیرد. پس از آن چنانچه تخلفی صورت گرفته باشد افسر پلیس بنابر مورد پیش آمده می تواند وسیله نقلیه را متوقف نموده، و پس از بررسی شواهد مربوطه فرد را جریمه نماید. دیتای به دست آمده شامل تمامی تصاویر ثبت شده از وسایل نقلیه عبوری است که در دستگاه ضبط ذخیره می گردد.

 این اطلاعات همچنین شامل تمامی خودروهای عبوری از مقابل دوربین مداربسته می شود که شاید تخلفی هم نداشته باشند اما برای بررسی های بیشتر اطلاعات آن ها مورد نیاز خواهد بود.

کاربرد دوربین پلاک خوان

در ابتدا باید خاطر نشان سازیم که تنها در صورتی که تنظیمات دوربین بخوبی انجام گیرد، می توان انتظار بازده بسیار بالا و ایده آلی را از آن داشت. از دیگر عوامل موثر بر عملکرد صحیح این دوربین ها می توان به نوع لنزها ، روشنایی محیط ، زاویه دید و … اشاره نمود. چنانچه نقصی در هر کدام از موارد بالا وجود داشته باشد می تواند منجر به کاهش بازده عملکردی دوربین شود. استفاده از دوربین های مداربسته ANPR می تواند به عنوان راهکاری موثر با کارایی بسیار بالا محسوب گردد. از جمله کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود .

 1. تشخیص و شناسایی پلاک خودروها با قابلیت تعیین زمان ورود به محدوده ، شماره پلاک ، مدل و رنگ وسیله نقلیه
 2. مدیریت اطلاعات به دست آمده از وسیله نقلیه شامل مقایسه خودکار، فیلتر لیست سیاه، سیستم هشدار (Alarm)
 3. جستجوی هوشمند در بین تصاویر
 4. امکان بک آپ گیری از اطلاعات
 5. امکان برنامه ریزی تاریخ و زمان برای ورود وسایل به پارکینگ های مجاز
 6. امکان برنامه ریزی تاریخ و زمان برای ورود وسایل به مکان هایی با محدودیت زمانی تردد
 7. تشخیص بسیاری از جرائم و تخلفات از جمله سرقت خودرو یا آسیب رساندن به آن
 8. ضبط درگیری های به وجود آمده ناشی از تصادفات

نکته 1: لازم به ذکر است که سیستم تشخیص پلاک را می توان به نحوی تنظیم کرد که بتواند حتی در سرعت های بالا نیز قادر به تشخیص پلاک خودرو ها باشد.

نکته 2: تصاویر دریافت شده از پلاک و سایر مشخصات وسیله نقلیه را می توان به صورت زنده از طریق یک کابل مشاهده نمود و یا به صورت بی سیم به پایگاه داده های محلی منتقل و سپس مشاهده نمود.

نحوه عملکرد دوربین مداربسته ANPR هایک ویژن

سهولت در نصب

یکی از ویژگی های دوربین های مداربسته ANPR این است که می توان آن ها را بر روی زیر ساخت های مختلفی نصب کرد . این زیرساخت می تواند میله یا پایه چراغ راهنمایی و یا حتی سقف زیرین پل هوایی باشد. به همین سبب نصب و راه اندازی آن می تواند در زمان بسیار کوتاهی انجام شود.

تنظیمات ساده و کاربر پسند

راه اندازی و تنظیمات عملکردهای این دوربین ها پیچیدگی خاصی نداشته و بسیار آسان است. به طوری که حتی با استفاده از راهنمای نصب موجود در کاتالوگ آن قابل انجام است. بعلاوه با استفاده از یک رابط گرافیکی کاربر پسند (GUI) می توان این دوربین ها را به راحتی از راه دور کنترل کرد .

عملکرد اتوماتیک پس از نصب

پس از طی مراحل نصب، با روشن کردن سیستم، دوربین به طور اتوماتیک شروع به جستجوی سوژه ها در اطراف خود می کند. سنسور دوربین ابتدا شرایط نور و روشنایی را بررسی کرده (شب و روز) و کیفیت تصویر را مطابق با آن تنظیم می کند. چنانچه سطح نور در زیر آستانه روشنایی استاندارد قرار داشته باشد به حالت شب یا Night Mode تغییر می یابد. همچنین در صورتی که دوربین در معرض دستکاری های عمدی قرار گیرد سنسورهای تشخیص حرکت در دوربین سریعا سیستم آلارم را فعال می کنند (Tamper Detection). همچنین در صورتی که کیفیت پلاک خوانی بر اثر عوامل مختلف به پایین تر از سطح استاندارد برسد سیستم آلارم فعال می شود.

قابلیت انتخاب حالات مختلف دوربین

این دوربین ها بر طبق دو حالت اصلی تنظیم می شوند:

 1. دوربین به طور خودکار هر خودرویی را که وارد میدان دید آن می شود ثبت می کند.
 2. بنابر تنظیمات تنها وسایل نقلیه ی خاص و تعریف شده ای توسط سنسور خارجی دوربین تشخیص داده می شوند. به این ترتیب، تا دو لاین در جاده در یک جهت یا در دو جهت مخالف پوشش داده می شود.

ویژگی ها و سایر عملکرد های دوربین های مداربسته ANPR

 1. مجهز به حالت تفکیک شب و روز: در این دوربین ها تصاویر حتی در تاریکی مطلق نیز از وضوح بالایی بر خوردارند.
 2. کارایی بالا: اطلاعات ثبت شده برای سرورهای قدرتمند و با ظرفیت ذخیره سازی بالا فرستاده و در آنجا ضبط، نگه داری و مدیریت می شوند.
 3. ارائه مدارک و شواهد معتبر از رویدادها: تصاویر و اطلاعات ثبت شده توسط دوربین های ANPR از قبیل رنگ و مدل خودرو، شماره پلاک، زمان و تاریخ وقوع رویداد می توانند به عنوان مدارک معتبری در صورت وقوع جرم به دادگاه ارائه شوند.
 4. ساختار مستحکم دوربین: ساختار این دوربین ها به شکلی است که در شرایط آب و هوایی نا مناسب نیز کارایی و بازده بالایی دارند.
تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟

فرض کنید که محل کسب و کار یا منزل شما مورد سرقت واقع شده یا جرمی در آن صورت گرفته است. در این صورت برای چک کردن تصاویر گرفته شده به سراغ دستگاه ضبط سیستم مداربسته خود می روید. اما متوجه می شوید که در طول شب به علت قطع ارتباط میان دستگاه ضبط و دوربین ها بخش هایی از تصویر را از دست داده اید. این قطعی ممکن است به صورت عمدی یا سهوی رخ داده باشد .
در هر صورت شما بخش هایی از تصاویر را با وجود دوربین های متعدد و سیستم کامل از دست داده اید. این موضوع کارایی سیستم دوربین مداربسته شما را کاهش می دهد. حتی اگر دستگاه ضبط خود را به خوبی از دیدرس افراد پنهان کنید باز هم احتمال دسترسی به آن توسط سارقین و خرابکاران وجود دارد. سوالی که پیش می آید این است که چگونه می توان از ضبط و ذخیره سازی تصاویر اطمینان حاصل نمود؟


تکنولوژی ANR هایک ویژن


خوشبختانه ، سال ها تجربه ی شرکت Hikvision در زمینه های مختلف امنیتی و نظارتی، به آن ها کمک کرده است تا یک راهکار دقیق و ظریف را در این باره ارائه دهند. تمام دوربین های مداربسته تحت شبکه هایک ویژن که دارای برد ذخیره سازی MicroSD هستند، در حال حاضر با یک ویژگی به نام Automatic Network Recovery یا به اختصار ANR ارائه می شوند. زمانی که این قابلیت فعال می شود این دستور به دوربین داده می شود تا در صورت قطع ارتباط آن با دستگاه ضبط کننده(به هر دلیلی) اطلاعات تصاویر را بر روی کارت حافظه خود ذخیره نماید. بنابراین به هیچ گونه رابط شبکه ای نیاز نخواهد بود و دوربین می تواند به عنوان یک دستگاه مستقل عمل نموده و عدم کارکرد دستگاه ضبط را جبران کند.
بعد از رفع نقص ایجاد شده ، زمانی که ارتباط دستگاه NVR مجددا برقرار می شود دوربین بکاپی از اطلاعات خود را از روی کارت حافظه به NVR می فرستد و گپ ایجاد شده در تصاویر را در آن بازه زمانی پر می کند.


دلایل اصلی قطع ارتباط بین دوربین و NVR


وقوع اختلال در عملکرد سوئیچ شبکه
عدم کارکرد صحیح دستگاه NVR
نقص در کابل شبکه

نحوه ست آپ تنظیمات ANR


نحوه فعال کردن این قابلیت بسیار آسان بوده و کافی است طبق مسیر زیر عمل نمائید :

Web configuration > Storage > Schedule Settings > Advanced

پس از طی مسیر فوق تیک کادر Enable ANR را می زنید. برای دسترسی به حداکثر کارایی می توانید از حالت pre-record نیز استفاده نمائید. زمانی که این قابلیت را فعال می کنید دوربین درست پیش از قطع ارتباطش با دستگاه ضبط شروع به ضبط تصاویر می کند که حتی می تواند تصویر عامل خرابکار(در صورت وجود) را نیز ضبط کند. هیچگونه محدودیتی در تعداد دوربین ها در این قابلیت وجود ندارد اما این در صورتی است که همه دروبین ها مجهز به کارت حافظه باشند.


برق دوربین مداربسته


یک نکته بسیار مهم در استفاده از قابلیت ANR این است که برق دوربین ها باید همواره تامین شود و هرگز خاموش نشوند. این مسئله ممکن است بدیهی به نظر برسد اما لازم است به این نکته توجه نمائید که اکثر دوربین های تحت شبکه، از طریق دستگاه ضبط کننده یا بهتر بگوئیم سوئیچ PoE Power-over-Ethernet تغذیه می گردند. استفاده از POE ممکن است نصب و راه اندازی سیستم را سهولت بخشد .
اما این را نیز در نظر بگیرید در صورت خرابی، خاموشی و یا نرسیدن برق به دستگاه NVR دوربین ها نیز خاموش می شوند. به همین دلیل، اگر مایل به استفاده از قابلیت ANR هستید، لازم است مطمئن شوید که هر دوربین دارای منبع تغذیه جداگانه ای باشد .


افزایش کارایی سیستم دوربین مداربسته


ANR یک ویژگی کارآمد و اساسی است به خصوص زمانی که سیستم مداربسته شما در مکانی با پتانسیل تخریب و دستکاری بالا نصب شده باشد. اما اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری از آنچه کارت حافظه ارائه می دهد نیاز باشد و یا اگر امکان این وجود نداشته باشد که هر دوربین دارای یک منبع تغذیه جداگانه باشد چطور؟
خوشبختانه Hikvision راه حل دیگری نیز با نام N + 1 را طراحی کرده است، که به شما اجازه می دهد یک NVR کاملا جداگانه را به عنوان یک پشتیبان خودکار در سیستم داشته باشید. البته این راهکار به صورت خاص برای سیستم هایی که مجهز به دوربین های IP بزرگ و پیشرفته هستند طراحی شده است که از چندین دستگاه ضبط کننده استفاده می کنند.
با فعال کردن ویژگی Hot Spare در منوی تنظیمات ، می توانید یک NVR را به عنوان پشتیبان تعیین کنید و سپس آن را به هر تعداد دستگاه ضبط کننده در سیستم لینک کنید. این ضبط کننده پشتیبان در اسرع وقت می تواند تشخیص دهد که کدام یک از ضبط کننده های اصلی آفلاین است ، سپس هنگامی که دستگاه ضبط مختل شده فعالیت خود را از سر می گیرد اطلاعاتی که توسط دستگاه پشتیبان ذخیره شده، به آن انتقال می یابد. این قابلیت نه تنها یک راهکار عالی برای محافظت در مقابل دستکاری های احتمالی است، بلکه می تواند در صورتی که یکی از ضبط کننده های شما دچار مشکل سخت افزاری باشد نیز به عنوان یک قابلیت موثر عمل کند.

خرید دوربین مداربسته خانگی

خرید دوربین مداربسته خانگی

استفاده از دوربین های مداربسته یکی از بهترین روش های ایجاد امنیت در منازل مسکونی است، به خصوص که اکثر سرقت ها زمانی اتفاق می افتند که منزل خالی است و ساکنین در آن حضور ندارند.

دوربین های امنیتی یک جزء کلیدی در سیستم های امنیتی خانگی بوده و دارای تنوع بسیار بالا و با ویژگی های متفاوتی هستند. به دلیل وجود این تنوع ممکن است انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل شما کار دشواری باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات لازم را برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب را در اختیار کاربران قرار دهیم. 

چه تعداد دوربین برای منزل مسکونی مناسب است؟

این موضوع تا حد زیادی به وسعت منزل یا ساختمان بستگی دارد. اما به صورت کلی فارغ از شکل و متراژ ساختمان مکان هایی در ساختمان وجود دارند که نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم : 

درب های ورودی ساختمان : درب های ورود و خروج اولین و مهم ترین نقطه در ساختمان است که باید توسط دوربین های مداربسته پوشش داده شوند. از این طریق می توانید بر ورود و خروج افراد کنترل و نظارت داشته و افراد تازه وارد یا غریبه را شناسایی نمایید . توصیه می گردد از دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر بالاتری برای این نقاط استفاده کنید. 

دوربین مداربسته مناسب پارکینگ : یکی از نقاط حساس و مهم در ساختمان پارکینگ ها هستند زیرا دسترسی به آنها آسان بوده و اغلب قسمت انباری نیز در آنها واقع شده اند. این قسمت نیز باید توسط دوربین ها پوشش داده شوند. 

حیاط : حیاط یک محیط روباز است و دارای دید باز است. دسترسی به آن از طریق دیوار ها نیز وجود دارد پس بهتر است در این مکان نیز حداقل یک دوربین نصب نمود. 

پشت بام : پشت بام به دلیل رفت و آمد کم و خلوت بودن ممکن است نا امن باشد و سارقین از طریق آن بخواهند وارد ساختمان گردند. بنابراین توصیه می گردد برای پشت بام یا ورودی آن حداقل یک دوربین در نظر بگیرید. 

انباری ها : اگر در داخل انباری خود اشیا و وسائل گران قیمتی دارید می توانید دوربین های پارکینگ را به نحوی نصب کنید که درب ورودی انباری ها را نیز پوشش دهد یا در صورت حساسیت بالا می توانید به صورت جداگانه برای آنها دوربین نصب کنید. 

محوطه بیرونی ساختمان : محوطه بیرونی ساختمان زمانی اهمیت می یابد که ساکنین ساختمان اتومبیل های خود را در آن پارک کنند که برای افزایش امنیت آنها بهتر است از حداقل دو عدد دوربین استفاده کرد. 

دوربین مداربسته مناسب برای فضای داخلی منزل

نصب دوربین مداربسته در داخل منزل مسئله ای است که باید از چندین منظر مورد بررسی قرار گیرد. یک اینکه برای نصب دروبین داخل منزل نیاز به مجوز دراید و نصب آن به صورت مخفی ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد . بر فرض دریافت مجوزهای لازم باید با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود و نظر کارشناس مربوطه پس از بازدید برای منزل خود تصمیم به نصب دوربین با تعداد مشخص بگیرید. 

از چه برند دوربین مداربسته ای برای منازل مسکونی استفاده کنیم؟

برند های مختلفی در بازار وجود دارند اما به صورت کلی بهتر است برای منازل مسکونی از برندهای معتبر با قیمت متوسط استفاده گردد. همچنین برندهایی همچون هایک ویژن (Hikvision)، داهوا (Dahua) و یونی ویو (Uniview) برای نصب در منازل مناسب هستند.

دوربین مداربسته مناسب برای زمستان

دوربین مداربسته مناسب برای زمستان

دوربین های مداربسته اغلب در شرایط آب و هوایی متفاوتی نصب می گردند. شرایط آب و هوایی، سطح روشنایی، میزان و زاویه تابش آفتاب ، گرما و سرما همگی می توانند بسیار بر عملکرد دوربین ها تاثیر گذار باشند. برای مثال مناطقی وجود دارند که سرمای طاقت فرسایی در اکثر زمان های سال دارند. پس دوربین هایی که می بایست در این نقاط نصب شوند باید از مقاومت بالایی در برابر سرما و بارش برف و باران سنگین برخوردار باشند. 

نکاتی خرید دوربین مداربسته مناسب برای آب و هوای سرد

دوربین های مداربسته مناسب فصل زمستان به ویژه انواع Outdoor آنها که در محیط های بیرونی نصب می شوند باید در برابر شرایط آب و هوایی نامطبوع مانند بارش برف، وزش باد، گرد و غبار، باران، سرمای شدید و ... مقاوم باشند. در اینجا برای انتخاب بهترین دوربین نظارتی به سه نکته مهم که باید آنها را در نظر بگیرید می پردازیم : 

1. قبل از آنکه دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید شرایط آب و هوایی و میزان دمای منطقه مورد نظر را بسنجید .

قبل از آنکه اقدام به خرید دوربین مداربسته مورد نظر خود کنید ابتدا لازم است تا دمای مکان مورد نظر را در زمستان بررسی کنید. زیرا دوربین هایی که می توانند شرایط سخت سرمایی یا گرمایی را تحمل کنند ممکن است قیمت بالایی داشته باشند. اقدام درست این است که دوربینی را بخرید که بتواند زمستان نقطه سکونت شما را تحمل کند. برای مثال لزومی ندارد که دوربینی بخرید که تحمل دمای سرد آن تا منفی 60 تا 80 در جه است زمانی که سردترین دمای منطقه سکونتتان تنها تا منفی 5 درجه است. 

2. دمایی که دوربین در آن عملکرد مناسبی دارد را در نظر بگیرید .

هر دوربین مداربسته مجموعا دارای یک سری ویژگی ها یا شرایط کار است که معمولا در بخش مشخصات یا کاتالوگ دستگاه به آن اشاره می شود که دمای مناسب برای بهترین عملکرد دوربین نیز در آن ذکر شده است. دمای مناسب برای عملکرد صحیح در انواع دوربین های مداربسته تحت شبکه با یکدیگر متفاوت است. برخی از دوربین های مداربسته می توانند در رنج های دمایی 55+-10- نیز عملکرد خوبی داشته باشند. برخی حتی می توانند در سرمای سخت و رنج دمایی منفی 30 یا منفی 40 درجه نیز بدون اختلال کار کنند. در حقیقت، برخی از دوربین ها و سیستم های امنیتی می توانند در دماهای بسیار بالاتر و یا بسیار پایین تر از درجه حرارت اعلام شده نیز عملکرد خوبی داشته باشند. 

اما اگر دوربین یا سیستم مداربسته خود را مستقیما در نزدیکی یک منبع گرمایی شدید مانند کوره یا بخاری قرار دهید ممکن است به دوربین شما آسیب رسانده و منجر به مختل شدن و یا حتی سوختن آن شود. 

3. محل نصب دوربین مداربسته

اگر می خواهید دوربین مداربسته خود را در محیط های خارجی نصب کنید همیشه مدلی را انتخاب کنید که دارای استاندارد مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سخت و دشوار است. برای مثال اگر می خواهید دوربین خود را در پارکینگ، گاراژ، حیاط روباز و .. قرار دهید باید حداقل دارای استاندارد IP66 باشد. تحت این استاندارد دوربین شما می تواند در باد، باران، گرد و غبار و ... عملکرد قابل قبولی داشته باشد. چنانچه دوربین مورد نظر را برای نصب در محیط های داخلی می خواهید دیگر نیازی به نگرانی در مورد دما و شرایط کار آن نخواهید داشت. زیرا معمولا در داخل از سیستم های گرمایشی مناسب استفاده می شود.

نکات دوربین مداربسته

برای محافظت بیشتر از دوربین های خود در برابر سرمای شدید و یا بارش برف و بارن سنگین می توانید از کاورهای پارچه ای ضخیم یا کاور های فلزی استفاده کنید.

معمولا دوربین های مداربسته ای که بتوانند سرماهای -60°C تا -80°C را تحمل کنند بسیار نایاب هستند. و شاید مدل های بسیار کمی از آنها وجود داشته باشد.

دمای مناسب برای کارکرد دوربین های مداربسته جزو ویژگی های آن است و توسط کارخانه تعیین می شود. لذا ممکن است در بالا یا پایین تر از این رنج دوربین بخوبی کار نکند.

توصیه می شود لنز دوربین هایی که در محیط های خارجی و در معرض هوای سرد نصب می کنید را مرتب پاک کنید زیرا برخی اوقات سرد و گرم شدن و یا شرایط آب و هوایی باعث نشستن بخار آب بر روی آن می شود.

اغلب سرمای هوا اختلالی در عملکرد نور مادون قرمز IR دوربین ندارد.

زاویه دید دوربین مداربسته

زاویه دید دوربین مداربسته

در نصب دوربین های داخلی و خارجی، پیش از انتخاب سیستمتان نیاز به دانستن این خواهید داشت که منظره چه اندازه وسیعت دارد. . لنزهایی با زاویه ی وسیع نواحی دید وسیع تری را ضبط می کنند اما اشیای آن قسمت کوچک تر دیده می شوند. لنزهایی با زاویه ی کوچک، نواحی دید کوچک تری را ضبط می کنند اما اشیای آن قسمت بزرگ تر دیده می شوند.

اگر خودتان دوربین را نصب می کنید و مطمئن نیستید که به میدان دید کوچکتر یا بزرگتر نیاز دارید، باید دوربین مداربسته ای با یک لنز مجزا انتخاب کنید تا بتوانید آن را حین نصب بطور صحیح تنظیم کنید.

چند دوربین مداربسته نیاز دارید؟

اینکه به چند دوربین مدار بسته  برای محافظت از خانه خود نیاز دارید به طور کلی به اندازه و طرح خانه شما بستگی دارد. این تعداد به مسایلی مانند تعداد نواحی مورد نظارت، زوایای نمای دوربین و دوربین های خارجی در برابر دوربین های داخلی بستگی دارد.

همچنین متوجه می شوید که سیستم های نظارتی، کانال های تکی یا متعدد ارائه می دهند. هر کانال یک دوربین را نشان می دهد، بنابراین تعداد کانال هایی که در یک سیستم نیاز دارید، به طور مستقیم با تعداد دوربین هایی که در استفاده از آن برنامه ریزی می کنید، مطابقت دارد. اگر تنها برای نظارت بر یک منطقه واحد برنامه ریزی کنید، یک دوربین و یک کانال تنها باید کافی باشد. با این حال، اگر می خواهید همزمان چندین ناحیه را نظارت کنید، به یک سیستم چند کاناله نیاز خواهید داشت.

 

 

 

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

بهترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

انتخاب مکان های مناسب برای نصب دوربین مداربسته به اندازه ی پیدا کردن دوربین های مناسب برای منزلتان مهم است. برای انجام این کار بهتر است با در نظر گرفتن اهداف امنیتی تان در طول خانه گام بردارید. مکان هایی مانند پنجره طبقه اول، درب اتوماتیک پارکینگ و یا حتی زیر زمین ها را به عنوان نقاط ورودی که برای مزاحمان جذاب تر است را در نظر بگیرید.

یکی دیگر از نکات خوب برای قرار دادن دوربین این است که دوربین های واقعی را خارج از دسترس (و احتمالا خارج از دید) نصب کنید. سپس، دوربین های شبیه به دوربین های واقعی را در اطراف ملکتان قرار دهید. به این ترتیب، اگر یک نفوذگر یکی از دوربین های شما را بشکند، یک دوربین مجازی ارزان قیمت شکسته شده ویدیویی از این عمل خواهید داشت.

در اینجا پنج نقطه وجود دارد که باید همیشه یک دوربین نظارت بر خانه در آنها نصب کنید:

درب جلویی

برآورد شده است که ۳۴٪ از تمام سارقان از طریق درب جلو وارد خانه می شوند ، بنابراین شما یکی از دوربین های مدار بسته را در اینجا قرار خواهید داد. برای جلوگیری از مزاحمت برای دوربینتان آن را در سطح طبقه دوم یا حتی در سطح صاف منزلتان قرار دهید و کانون آن را روی درب جلو قرار دهید. اگر خانه شما فقط یک طبقه دارد، دوربین درب جلو را در یک شبکه ی سیمی قرار دهید تا در برابر سنگ ها، چوب ها و دیگر سلاح ها محافظت شوند.

درب پشتی

۲۲٪ از دیگر سارقان خانه از طریق درب پشتی و درب جانبی وارد منزل می شوند، بنابراین شما دوربین هایی را در اینجا هم لازم خواهید داشت. مهم است که هر ورودی یک دوربین داشته باشد. مجددا تلاش کنید دوربین خود را از دسترس افراد خارج کنید یا آن را از هر چیزی که یک مزاحم می تواند به سوی آن پرت کند محافظت کنید.

نکته کارشناس:
حتما دوربینی نصب کنید که هم ضدآب باشد و هم مجهز به دید در شب باشد.

پنجره های دور از خیابان

سارقان اغلب با شکستن پنجره ی عقب وارد خانه می شوند. با انتخاب پنجره ای که در نمای مستقیم خیابان نیست، سارقان شانس دستگیری شان را کاهش می دهند. قرار دادن دوربین در پنجره های عقب به شما اجازه می دهد تا اگر مزاحمی از این راه وارد خانه می شود را بگیرید.

نکته کارشناس: بهترین گزینه در اینجا این است که یک دوربین امنیتی بی سیم با قابلیت کنترل از راه دور نصب کنید و بتوانید با یک ابزار متحرک یا تبلت آن را کنترل کنید.

ورودی حیاط خلوت و حیاط جانبی

چیزهایی مانند ماشین چمن زنی گران قیمت و دوچرخه های بچه گانه که در بیرون می مانند می توانند مزاحمان را به سوی حیاط جذب کنند. اطمینان حاصل کنید که حیاط تان را با چراغ های سنسور حرکت و یک دوربین نظارت دید در شب مجهز کرده اید. اگر حیاط پشتی شما از داخل حصار دارد، مطمئن شوید که دوربین شما نمای ورودی را دارد (یا یک دوربین دوم در آنجا نصب کنید) .

نکته کارشناس: یک دوربین در دید آشکار قرار دهید. اغلب، فقط دیدن یک دوربین امنیتی کافیست تا مزاحم ورود به خانه ی دیگری را انتخاب نماید.

پله های زیرزمینی

بسیاری از زیرزمین ها به دریچه ها / درب ها، و یا حداقل پنجره های کوچک دسترسی دارند که برای به درون خزیدن از طریق آنها به اندازه کافی بزرگ هستند. دوربین را روی پله هایی که از زیرزمین به خانه شما می آیند قرار دهید تا ورود هر گونه مزاحمی را که ممکن است از طریق پنجره زیرزمین یا دیگر ورودی ها به خانه برسد را ضبط کند.

نکته کارشناس: هنگامی ایجاد امنیت برای زیرزمین به نصب دوربین امنیتی حساس به حرکت با دید در شب نیاز خواهید داشت.

 

 

 

 

منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست و چگونه باید باشد؟

منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته چیست و چگونه باید باشد؟

از نکاتی که در سیستم دوربین مداربسته معمولا به بیشترین مشکلی که بر می خورید آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مداربسته است که در این مقاله توضیحی کامل و جامع در مورد این مشکل به شما ارائه می شود و ما سعی می کنیم با توضیحی جامع و مثبت در مورد این قطعه که منبع تغذیه اصلی دی وی ار و دوربین مداربسته است به شما کمک کنیم انتخاب درستی در مورد این قطعه حیاتی داشته باشید.

آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مداربسته چیست ؟


آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت مورد نیاز دوربین مداربسته با آمپرهای متفاوت را دارد ، دوربین مداربسته های موجود معمول در بازار اکثرا ۱۲ ولت هستند با آمپر های ۱،۲،۳،۴،۵،۱۰،۱۵،۲۰ .
حال با بررسی چگونگی انتخاب منبع تغذیه مورد نیاز دوربین مداربسته توضیحات خود را شروع می نماییم:
معمولا هر دوربین مداربسته ۱ آمپر نیاز دارد که اگر دوربین مداربسته دارای قابلیت دید در شب باشد، بهتر است ۲ آمپر برای هر دوربین مداربسته در نظر بگیریم، بنابراین بهتر است برای هر دوربین مداربسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۲ آمپر جهت تضمین جلوگیری از ایجاد نویز و اختلال در دوربین مداربسته استفاده کرد یا برای هر سری از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه مرکزی گذاشت .
برای مثال:
-می توان جهت تامین برق سیستم دوربین مداربسته با ۴ دوربین مداربسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۸ آمپر استفاده کرد.
-برای یک سیستم دوربین مداربسته با ۸ دوربین مداربسته دید درشب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱۶ آمپر یا دو آداپتور ۱۲ ولت ۸ آمپر استفاده کرد.
- برای یک سیستم دوربین مداربسته با ۱۶ دوربین مداربسته دید در شب بهتر است از یک منبع تغذیه ۱۲ولت ۳۲ آمپر یا دو منبع تغذیه ۱۶ آمپر یا چهار منبع تغذیه ۸ آمپر استفاده کرد.

دلیل استفاده منبع تغذیه بالاتر از حد استاندارد ( برای هر دوربین در استاندارد ۱ آمپر در نظر گرفته شده ) ، بالا بردن راندمان منبع تغذیه و بالا بردن عمر مفید منبع تغذیه دوربین مداربسته و از همه مهمتر استاندارد و واقعی نبودن و نا مرغوب بودن بعضی از این منبع تغذیه های دوربین مداربسته موجود در بازار است.

حالا که نحوه انتخاب و نوع جنس منبع تغذیه را متوجه شدیم بهتر است کمی درباره مزایا و معایب انتخاب منبع تغذیه مرکزی و جداگانه سیستم دوربین مداربسته مقداری خدمت شما توضیح دهیم:

۱- انتخاب آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی:


مزایا:


- راندمان و تضمین عمر بالای آداپتور های مرکزی نسبت به آداپتور های تک آمپر متصل به دوربین مداربسته.
- در سیستم سیم کشی دوربین مداربسته برق انتقالی فقط ۱۲ ولت است و این جلوگیری از خطرهای احتمالی در سیستم دوربین مداربسته را بسیار کاهش می دهد.
- عیب یابی و رفع خرابی در منبع تغذیه دوربین مداربسته بسیار سریعتر می شود.
- از همه مهمتر هزینه نصب یک آداپتور (منبع تغذیه ) مرکزی کمتر و به صرفه تر از نصب تک تک منبع تغذیه برای هر دوربین مداربسته است.

معایب:


- در صورت بروز مشکل برای آداپتور (منبع تغذیه ) مرکزی تمامی دوربین ها از کار می افتد.
- در صورت استفاده از سیم های غیر استاندارد در سیم کشی در سیستم های دوربین مداربسته (مثلا استفاده از سیم برق آلمینیومی به جای سیم برق مسی) در مسیر های طولانی به علت انتقال برق به صورت ۱۲ ولت افت ولتاژ خیلی زیادی اتفاق می افتد.

۲- آداپتور (منبع تغذیه ) مجزا:


مزایا:


-در صورت خاموش شدن هر دوربین مداربسته رفع و یا تعویض منبع تغذیه مربوطه راحتر خواهد بود .
- افت ولتاژ در آدابتور مجزا کمتر دیده میشود .
-به هر دلیلی پس از خرابی آداپتور (منبع تغذیه ) فقط یک دوربین مداربسته از کار می افتد.
-هزینه سیم کشی منبع تغذیه برق دوربین مداربسته، پایین تر می آید.

معایب:


-استفاده از آداپتور (منبع تغذیه ) تک آمپر معمولا با توجه به عمر بسیار کوتاه تری که نسبت به آداپتور های صنعتی دارند توصیه می شود کمتر استفاده شود.
-در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت و نا مرغوب برقی در مسیر سیستم دوربین مداربسته احتمال ایجاد اختلال در آینده بسیار بیشتر است چون باعث داغ شدن زیاد و احتمال آتش سوزی بسیار زیاد است.